• Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 27 listopada 2018 r w przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji z wizytą przyszły dzieci z przedszkola przy ulicy Franciszkańskiej. Były wspólne zabawy i poczęstunek, a na koniec dzieci odwiedził sympatyczny miś.

• Biblioteka Publiczna Nr XX przy ulicy Śmiałej

Dnia 20 listopada 2018r przedszkolaki z zerówek wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Nr XX przy ulicy Śmiałej. Zostały wprowadzone w magiczny świat książek dzięki opowiadaniu o Indianach. Następnie przygotowały własne pióropusze, tańczyli i tropili ślady zwierząt. Za zabawę dziękujemy pracownikom biblioteki.

• Podsumuwanie konkursów

14 listopada opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podsumowali wyniki konkursów, które odbyły się w szkole.

Konkurs plastyczny: Bezpieczna przerwa
    I MIEJSCE kl.III a (200pkt SUPER KLASA)
    II MIEJSCE kl. 7c (150pkt SUPER KLASA)
    III MIEJSCE kl. 7a (100pkt SUPER KLASA)
    pozostałe klasy wyróżnienia i po 50pkt w konkursie SUPER KLASA

Konkurs plastyczny rozwijający zainteresowania przyrodnicze: ZIELNIK DRZEW I KRZEWÓW LIŚCIASTYCH.
    Gratulujemy uczniowi kl. 2b Bartoszowi B., który zielnikiem (ale jakim:-) wykonanym wspólnie z rodziną) zachwycił wszystkich i zajął I MIEJSCE, otrzymał niespodziankę i pamiątkowy dyplom.
    II MIEJSCE (150pkt SUPER UCZEŃ) pamiątkowy dyplom i niespodziankę otrzymał uczeń kl.IIIC Dariusz K.
    III MIEJSCE (100 pkt SUPER UCZEŃ) dyplom oraz niespodziankę otrzymał uczeń kl. 7b Maksymilian S.
    Specjalne wyróżnienie: dyplom i drobne upominki otrzymały klasy 1a i 4a (50pkt SUPER KLASA), które wspólnie z wychowawczynią oraz nauczycielem przyrody zrobiły piękne zielniki.
    Zielniki można podziwiać przy wejściu głównym do szkoły.

• Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski

W piątek świętowaliśmy w naszym Ośrodku 100-lecie odzyskania niepodległości naszego kraju. Wzięliśmy udział w akcji "Rekord dla Niepodległej", która polegała na śpiewaniu hymnu dokładnie o godzinie 11:11. Obejrzeliśmy także nagranie tłumaczenia hymnu Polski na język migowy. Potem odwiedził nas sam...Józef Piłsudski! Opowiedział nam o sobie, swoim życiu, odpowiadał na pytania gości oraz pozował do zdjęć z dziećmi. Ale...zobaczcie sami!

•  Bal Wszystkich Świętych

31 października 2018 roku odbył się Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 1

W październiku klasy 1-3 udały się na wycieczkę do Parku Łazienki Królewskie. Dzieci uczyły się tropić zwierzęta:) Nauczyły się, co to są ślady, jakie tropy mogą zostawiać różne zwierzęta oraz jak zostać tropicielem.

Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

W październiku w klasach 1-3 obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Pani Olimpia przeprowadziła bardzo ciekawą lekcję na temat mieszkańców lasu, a na koniec przeczytała dzieciom fragment książki o przygodach zwierząt mieszkających w lesie.

• Pierwsza pomoc

Dzieci z klas 1-3 uczą się zasad pierwszej pomocy. Cykl zajęć prowadzą pani Monika oraz pani Agnieszka. Dzieci nauczyły się wzywać pomoc pod numerem 112, sprawdzać oddech poszkodowanego oraz układać go w pozycji bezpiecznej.

• Akcja Segregacja

W dniu 15.10 odbyła się w szkole "Akcja- Segregacja". Szkolny Eko Patrol zapoznał uczniów z zasadami segregacji odpadów. Na koniec klasy 6- 7 Szkoły Podstawowej i III klasy gimnazjum rywalizowały ze sobą w konkursie "Segreguję na czas ". Wszystkie klasy świetnie poradziły sobie z prawidłową segregacją oraz presją upływającego czasu.Na koniec akcji zostały rozdane dyplomy.Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

• Dzień Edukacji Narodowej

12 października obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, na której złożyli życzenia i podziękowania nauczycielom oraz przekazali najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników Ośrodka. Była to też okazja, aby powitać w naszym gronie nowych, najmłodszych kolegów i koleżanki. Zarówno uczniowie klas pierwszych jak i przedszkolaki zaprezentowali swoje umiejętności i talenty, po czym złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecali swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wszyscy pasowani w tym dniu mali bohaterowie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.