• Sprzątanie świata

• W piątek 20 września uczniowie wzięli udział w apelu i wspólnej lekcji ekologii z okazji akcji „Sprzątanie Świata Polska 2019 pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" To był dobry moment aby przypomnieć sobie jakie zasady obowiązują przy segregacji śmieci. Posegregowaliśmy wspólnie puszki, gazety, butelki plastikowe i szklane naczynia. W myśl zasady zmieniamy wspólnie ustaliliśmy kilka czynności, które może zrobić każdy z nas by żyć eko w zgodzie z naturą. Promowaliśmy nieśmiecenie i ograniczenie zużycia plastiku. Wymianę „foliówek”, „jednorazówek” na torby materiałowe i woreczki na owoce i warzywa. Zabieranie ze sobą butelki na wodę, używanie pojemnika na drugie śniadanie. Rezygnacja ze słomek, plastikowych naczyń, sztućców oraz okładanie książek w gazety i papier z makulatury.Ogłoszone zostały akcje zbiórki plastikowych nakrętek oraz zbiórka baterii.Na zakończenie każdy uczeń otrzymał eko woreczek na zakupy uszyty z firanki. Woreczki uszyła specjalnie na akcję p. Jola. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie działań sprzyjających środowisku :)