Przedszkole Nr 343

Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci z wadą słuchu, a także dla dzieci z wadą słuchu oraz współwystępującymi z nią różnymi dysfunkcjami od 2,5 roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole.

Wychowankowie przyjmowani są do grupy przedszkolnej na podstawie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, które są wydawane przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w oparciu o podstawę programową ogólnego wychowania przedszkolnego oraz dostosowane do możliwości dziecka słabosłyszącego.

Celem przewodnim jest rozwijanie mowy, kształcenie nawyku mówienia oraz  uwrażliwianie słuchu. Jednak dla zapewnienia pełnej realizacji pracy dydaktyczno – wychowawczej nauczyciele i wychowawcy w uzasadnionych przypadkach oprócz mowy dźwiękowej wykorzystują alternatywne sposoby porozumiewania się: pismo, daktylografię, język migowy (PJM) lub inne metody zgodne z potrzebami ucznia takie jak AAC, PCS, piktogramy.

Nauczyciele i opiekunowie dbają o wszechstronny rozwój dzieci, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i społecznych. W starszych grupach dzieci przygotowywane są do podjęcia nauki szkolnej.

Przedszkole pracuje w godzinach 7:30 do 17:00, natomiast w godzinach 7:00 – 7:30 zapewniamy dzieciom opiekę świetlicy.

Każdy uczestnik zajęć posiada Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny dostosowany do jego możliwości, wieku rozwojowego, zainteresowań, opracowany na podstawie informacji zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego oraz diagnozy dokonanej przez nauczycieli i specjalistów zatrudnionych w placówce.

Proponujemy:

• interesującą ofertę zajęć dydaktyczno-wychowawczych,
  • serdeczną, rodzinną atmosferę,
  • ładne, kolorowe, dobrze wyposażone sale przeznaczone dla małych dzieci w wydzielonej części budynku,
  • bogaty zestaw pomocy dydaktycznych oraz zabawek, w tym również oferowanych przez UE,
  • spędzanie czasu na bezpiecznym, ogrodzonym placu zabaw na terenie Ośrodka,
  • smaczne posiłki w stołówce Ośrodka,
  • wyjścia edukacyjne w celu poznania najbliższego otoczenia,
  • pięć razy w tygodniu dyżur wykwalifikowanej pielęgniarki,
  • możliwość zamieszkania w internacie dla dzieci spoza Warszawy.

Rodzicom zapewniamy zajęcia pokazowe, instruktaż, wymianę doświadczeń oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów. Od rodziców oczekujemy współpracy i zaangażowania w proces rehabilitacji dziecka.

Przedszkolaki biorą udział w zajęciach grupowych i indywidualnych:

• szeroki program opieki logopedycznej i neurologopedycznej,
  • ćwiczenie metodą verbotonalną,
  • logorytmikę,
  • terapię Integracji Sensorycznej,
  • terapię metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,
  • zajęcia z elementami Metody Dobrego Startu,
  • rehabilitacja ruchowa,
  • terapię indywidualną prowadzoną przez psychologa w razie potrzeb.

O proponowanych zajęciach czytaj więcej w zakładce ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE.

Zapraszamy do naszego Przedszkola!

Jeśli chcesz zapisać dziecko tu możesz pobrać podanie,

a następnie skontaktuj się z Sekretariatem Ośrodka w celu złożenia karty zgłoszenia i umówienia na indywidualną rozmowę w placówce.