• O Przedszkolu

• Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci z wadą słuchu oraz dla dzieci z afazją ( w miarę posiadanych miejsc) od 2,5 roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole.

Wychowankowie przyjmowani są do grupy przedszkolnej na podstawie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, które są wydawane przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w oparciu o podstawę programową ogólnego wychowania przedszkolnego oraz dostosowane do możliwości dziecka słabosłyszącego i dziecka z afazją.

Celem przewodnim jest rozwijanie mowy, kształcenie nawyku mówienia oraz  uwrażliwianie słuchu. Jednak dla zapewnienia pełnej realizacji pracy dydaktyczno – wychowawczej nauczyciele i wychowawcy w uzasadnionych przypadkach oprócz mowy dźwiękowej wykorzystują alternatywne sposoby porozumiewania się: pismo, daktylografię, język migowy (PJM) lub inne metody zgodne z potrzebami ucznia takie jak AAC, PCS, piktogramy.

Nauczyciele i opiekunowie dbają o wszechstronny rozwój dzieci, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i społecznych. W starszych grupach dzieci przygotowywane są do podjęcia nauki szkolnej.

Przedszkole pracuje w godzinach 7:00 do 17:00.

Każdy uczestnik zajęć posiada Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny dostosowany do jego możliwości, wieku rozwojowego, zainteresowań, opracowany na podstawie informacji zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego oraz diagnozy dokonanej przez nauczycieli i specjalistów zatrudnionych w placówce.

Proponujemy:

·        interesującą ofertę zajęć dydaktyczno-wychowawczych,

·        serdeczną, rodzinną atmosferę,

·        ładne, kolorowe, dobrze wyposażone sale przeznaczone dla małych dzieci w wydzielonej części budynku,

·        bogaty zestaw pomocy dydaktycznych oraz zabawek, w tym również oferowanych przez UE,

·        spędzanie czasu na bezpiecznym, ogrodzonym placu zabaw na terenie Ośrodka,

·        smaczne posiłki w stołówce Ośrodka,

·        wyjścia edukacyjne w celu poznania najbliższego otoczenia,

·        pięć razy w tygodniu dyżur wykwalifikowanej pielęgniarki,

·        możliwość zamieszkania w internacie dla dzieci spoza Warszawy.

Rodzicom zapewniamy zajęcia pokazowe, instruktaż, wymianę doświadczeń oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów. Od rodziców oczekujemy współpracy i zaangażowania w proces rehabilitacji dziecka.

Przedszkolaki biorą udział w zajęciach grupowych i indywidualnych:

·        szeroki program opieki logopedycznej i neurologopedycznej,

·        ćwiczenie metodą verbotonalną,

·        logorytmikę,

·        terapię Integracji Sensorycznej,

·        terapię metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,

·        zajęcia z elementami Metody Dobrego Startu,

·        rehabilitacja ruchowa,

·        terapię indywidualną prowadzoną przez psychologa w razie potrzeb.

O proponowanych zajęciach czytaj więcej w zakładce ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE.

Zapraszamy do naszego Przedszkola!

Jeśli chcesz zapisać dziecko tu możesz pobrać podanie,

a następnie skontaktuj się z Sekretariatem Ośrodka w celu złożenia karty zgłoszenia i umówienia na indywidualną rozmowę w placówce.