Osiągnięcia 2017/18

XLI OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

DLA UCZNIÓW NIESŁYSZĄCYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH

W dniach 11-13 maja 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sławnie odbył się XLIOgólnopolski Konkurs Matematyczny.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum, z 10 ośrodków z całej Polski.

Nasz Ośrodek reprezentowali:

Kacper z kl. 3a (II miejsce w kategorii klas 3)

Dawid z kl. 3b (III miejsce w kategorii klas 3)

Mateusz z kl. 2a (V miejsce w kategorii klas 2)

W klasyfikacji zespołowej uplasowaliśmy się na IV miejscu.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Joanna i pani Olga.

Więcej zdjęć w albumie.

______________________________________

XXI MIĘDZYNARODOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ

W dniach 20.04 - 22.04.2018r.  odbyły się w Poznaniu XXI MIĘDZYNARODOWE BIEGI PRZEŁAJOWE MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ. Jak co roku, nasza młodzież z klas gimnazjalnych rywalizowała  ze sportowcami z całej Polski. W tym roku startowała również bardzo mocna ekipa z Białorusi , z Mińska.

Biegi przełajowe rozgrywały się na malowniczych terenach rekreacyjnych Jeziora maltańskiego, wokół Polany harcerskiej. Uczniowie w wolnym czasie zwiedzali Stary Rynek z Renesansowym Ratuszem, kamieniczki, tereny rekreacyjne wokół Malty. Aktywnie  spędzali czas w Parku linowym i odpoczywali w Termach maltańskich.

Starty naszych uczniów okazały się bardzo udane. Długa zima i krótki czas przygotowań do startów w terenie bardzo nas niepokoił. To było ogromne wyzwanie.  Nasi podopieczni stanęli na wysokości zadania. Zaprezentowali swoją niesamowitą  ambicję, determinację i dobrą strategię podczas biegu. Szczególnie widać to było w sztafecie. Każdy z zawodników pobiegł rewelacyjnie, co w rezultacie dało nam brązowy medal.

II miejsce w II kategorii do lat 18 w biegu na 2000 m wśród dziewcząt zajęła Agata z kl. 3a.

VIII i IX miejsce w kategorii 16 – 18 lat w biegu na 2000 m wśród dziewcząt zajęły odpowiednio: Joanna z kl. 3b i Agata z kl. 3b.

Wśród chłopców w I kategorii do lat 15 w biegu na 2000 m II miejsce  wywalczył Mateusz z kl. 2a, a na III miejscu uplasował się Paweł z kl. 7a.     VI miejsce w biegu na 3000m w kategorii 16 – 18 lat wywalczył Filip z kl. 3b.

W sztafecie 6x1000 metrów biegli chłopcy i dziewczynki zajmując punktowane III miejsce. Na duże słowa uznania zasługuje postawa naszych uczniów, startowali razem ze starszymi o kilka lat uczniami, bo z III kat. wiekową 18 – 22 lat.

Zawodnicy w nagrodę otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy, a od sponsora zawodów firmy „Tesa” i „Nivea” - pamiątkowe koszulki i gadżety firmowe.

W punktacji ogólnej zajęliśmy wspaniałe  III miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar.

Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

II KONKURS WIEDZY O SPORCIE

9 lutego 2018 r. odbył się II KONKURS WIEDZY O SPORCIE, w którym wzięli udział nasi gimnazjaliści – Mateusz z kl. IIa i Dawid z klasy IIIb. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą z tematyki sportowej. Mimo trudnych pytań, nasi reprezentanci odnieśli duży sukces zajmując indywidualnie miejsca: II – Dawid oraz V – Mateusz, natomiast jako drużyna chłopcy wywalczyli miejsce II.

Więcej zdjęć znajduje się w albumie.