• Osiągnięcia 2015/16

IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS

UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH

W dniach 3-5 czerwca 2016 r. w SOSW Nr 4 dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Łodzi odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Umiejętności Matematyczno-Przyrodniczych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4,5 i 6 szkoły podstawowej z 8 Ośrodków z całej Polski.

Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie klasy 6a:

Klaudia, Mateusz oraz Jakub.

Uczniowie ci stanowili zespół, który wspólnie rozwiązywał wszystkie zadania konkursowe. Trzeba przyznać, że zadania zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej wcale nie były łatwe, ale uczniowie poradzili sobie z nimi doskonale i...

zajęli I miejsce.

Jest to ogromny sukces, tym bardziej, że jako Ośrodek braliśmy pierwszy raz udział w tym konkursie. GRATULUJEMY!!!!

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele:

przyrody pani Olimpia,

matematyki pani Maria.

__________________________________________________________

XXXIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

DLA UCZNIÓW NIESŁYSZĄCYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH

SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W dniach 20 -22 maja 2016 r. w Zespole Szkól nr 3, Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza odbył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Matematyczny.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III gimnazjów, z 9 ośrodków z całej Polski.

Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie klas drugich gimnazjum:

• Jakub, który zajął I miejsce
          • Mateusz - II miejsce
          • Daniel - VII miejsce

W klasyfikacji zespołowej uplasowaliśmy się na III miejscu.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Joanna.

XX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

WIEDZY HISTORYCZNEJ

DLA UCZNIÓW NIESŁYSZĄCYCH I SŁABO SŁYSZĄCYCH

14 maja 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 2 w Kutnie odbył się jubileuszowy, XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ DLA UCZNIÓW NIESŁYSZĄCYCH I SŁABO SŁYSZĄCYCH.

Temat konkursu w tym roku brzmiał:  „Rzeczpospolita w XVI wieku”

W konkursie wzięło udział czternaście Ośrodków z całej Polski.

Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne.

Nasz Ośrodek reprezentowali:

KATEGORIA GIMNAZJUM: Mateusz (IIb) i Jakub (IIa)

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA : Klaudia (VIa) i Mateusz (VIa).

.W kategorii szkoła podstawowa Klaudia zajęła I miejsce, a Mateusz  III miejsce.

W kategorii gimnazjum Jakub zajął I miejsce, a Mateusz zajął VI miejsce.

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Dzięki wysokim wynikom indywidualnym nasz Ośrodek w klasyfikacji zespołowej, tak jak w roku ubiegłym  zajął  zaszczytną I pozycję.

XIII OGÓLNOPOLSKI  KONKURS

ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA UCZNIÓW NIESŁYSZĄCYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH

w Wejherowie odbył XIII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Angielskiego dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących . W konkursie wzięło udział dziewiętnaście Ośrodków z całej Polski. Konkurs  przeprowadzany był  w trzech kategoriach: I - szkoły podstawowe, II – gimnazja,  III – szkoły ponadgimnazjalne.22 kwietnia 2016 roku

Nasz Ośrodek reprezentowali:  Albert z klasy IIIB, Wiktoria  z klasy IIIb i Klaudia z klasy 6a

W kategorii szkół podstawowych:

Klaudia zajęła I miejsce.

W kategorii szkół gimnazjalnych

Albert  zajął VI miejsce

Wiktoria zajęła VII miejsce.

Nasz Ośrodek zdobył II miejsce w klasyfikacji zespołowej.

I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W grudniu 2015r braliśmy udział w I Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy i grajmy Mu..."
          Naszych artystów przygotowywała pani Iwona Piastowska.

TURNIEJ PROGRAMOWANIA W SCRATCH

Uczniowie naszego Ośrodka 5 grudnia 2015r wzięli udział w Turnieju programowania w Scratch, realizowany w ramach projektu "Deaf Code" i zajęli III miejsce!!!

Turniej był okazją do zademonstrowania i doskonalenia umiejętności w zespołowym rozwiązywaniu problemów informatycznych. Organizatorem Turnieju był Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki. Po uprzednich warsztatach, które odbyły się w naszym Ośrodku dostaliśmy zaproszenie na turniej. Turniej odbył się na terenie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łodzi.

Nasz Ośrodek reprezentowali:  Klaudia (kl. 6), Mateusz (kl. 6), Jakub (kl. 6), Paulina (kl. II gim.)

Mateusz  (kl. II gim.) oraz Kacper (kl. I gim.).

Do turniej przystąpiło aż 17 ośrodków z różnych części Polski. Turniej trwał aż 150 minut. Nasi uczniowie w pracę nad zadaniami konkursowymi włożyli dużo serca i pracy. Ich trud i zaangażowanie został nagrodzony podziękowaniami, oklaskami oraz nagrodami rzeczowymi. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju a naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!