• π ≈ 3,141592 653589 793238 462643 383279 5.......

• Światowy Dzień Liczby π

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π.

Uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej na lekcjach matematyki, prowadzonych w formie warsztatów, poznali historię tej liczby, jej znaczenie i pochodzenie. Dowiedzieli się też, w jaki sposób można ją obliczyć. Mieli możliwość poznania utworów literackich - π-ematów ułatwiających zapamiętanie kolejnych cyfr po przecinku w liczbie π. Wzięli udział w eksperymencie pomiarowym, którego efektem było samodzielne wyznaczenie liczby π. Usłyszeli też, jak brzmi zagrana na pianinie liczba π, poznali bardzo rytmiczną piosenkę śpiewaną w języku angielskim, której słowa zawierały kolejne cyfry tej liczby. Wykonali też prace graficzne ilustrujące liczbę. W czasie zajęć uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i w nagrodę otrzymali kupony, które sprawiły im dużo radości.