Wydarzenia i uroczystości

• SPEKTAKL TEATRALNY „Jeden dzień z życia warszawskiej kamienicy”

W dniu 16 września 2021r. odbył się w naszej szkole odbył się spektakl teatralny dla dzieci pt. „Jeden dzień z życia warszawskiej kamienicy”. Goszczący w naszym Ośrodku Teatr Wariacja bardzo prosto i przystępnie pokazał historię i codzienność mieszkańców przedwojennych warszawskich kamienic na Pradze. Młodzi widzowie żywo reagowali na oglądane sceny oraz chętnie brali udział we wspólnych scenkach odgrywanych z aktorami.

Dzieci zobaczyły jak wesoło i ciekawie żyło się w dawnej Warszawie. Na scenie pojawiały się barwne postacie, dzięki którym można było przenieść się w przeszłość. Dozorca, główny bohater naszej opowieści, decydował kto może wejść na podwórko „jego kamienicy”: „Ale nigdy służba! Wejście od oficyny!” Kto może handlować, pod którym numerem potrzebują właśnie piasku, gdzie trzeba zadrutować garnki… Sam nie zaniedbywał swoich obowiązków i oprócz sprzątania, spisywał w wielkiej księdze poufne informacje o swoich lokatorach. Czasami wpuścił na podwórko lalkowy teatrzyk dla dzieci, a dla pań służących i kucharek pozwalał wejść grającemu zbyt głośno kataryniarzowi.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym podopiecznym

Spektakl teatralny odbył się w ramach realizowanego zadania “Praskie historie wokół nas”, na który Biblioteka im. Księdza Jana Twardowskiego otrzymała dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w Warszawie – Program “Patriotyzm Jutra”.