• Rok szkolny 2023/2024
    • Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony gdzie znajdziecie ważne informacje i relacje z wydarzeń szkolnych
    • Zachęcamy do systematycznego logowania się do dziennika elektronicznego Librus gdzie znajdziecie aktualne informacje dotyczące pracy naszego ośrodka.
  • Filmy z Ośrodka

• 11 Listopada Dzień Niepodlegości

• 15.11.2022
      • W czwartek 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Była to wspaniała lekcja historii przygotowana przez uczniów klasy 3b. Nasi koledzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z latami zaborów i walk o wolność podczas I wojny światowej. Jak co roku o godzinie 11:11 włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej #Szkołapamięta wszyscy zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" . Udowodniliśmy, że dobrze znamy polskie symbole narodowe i słowa hymnu również w języku migowym. Nasi nauczyciele zadbali o oprawę muzyczną i pięknie zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych. Dziękujemy za wspólne świętowanie

• HONOROWE WYRÓŻNIENIE PREZYDENTA m.st. WARSZAWY

• 01.10.2022
      • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 196

Z ogromną satysfakcją informujemy o otrzymaniu Honorowego Wyróżnienia Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” , które otrzymaliśmy 23 września 2022. Od 13 lat nagrodę przyznano dotychczas za 181 projektów. W tym roku wyróżniono kolejnych 9, wśród których znalazła się nasza Szkoła Podstawowa Specjalna nr 196.

• 31.08.2022
      • Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I-VIII odbędzie się 1 września 2022 roku (czwartek) o godzinie 9.00.

W tym dniu rodzice i opiekunowie mogą uczestniczyć razem z dziećmi w powitaniu nowego roku szkolnego.

- godzina 9.00 - spotkanie z wychowawcami klas i grup przedszkolnych w salach. Wychowawcy przekażą informacje o organizacji roku szkolnego, wstępny plan lekcji,

• 14.06.2022
      • Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

1 czerwca to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Dlatego nasza szkoła z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny zamieniła się na kilka godzin w kolorową salę zabaw. Na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli. Zabawę rozpoczęły występy uczniów, którzy wyrecytowali wierszowaną niespodziankę dla swoich najbliższych, a następnie zatańczyli wspólnie z rodzicami i nauczycielami układ taneczny do piosenki Jerusalema.

• BĄDŹ BEZPIECZNY

• 30.05.2022
      • W ramach realizacji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa 18 maja 2022r. gościliśmy w naszej szkole panią podkomisarz Wiolettę Szubską oraz pana podkomisarza Mariusza Kurczyka z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Przeprowadzili oni pogadankę na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwalili z dziećmi znajomość podstawowych znaków drogowych.

• Turniej szachowy

• 30.05.2022
      • 19 maja 2022 r. troje uczniów naszej szkoły: Basia z klasy 3b, Kuba z klasy 3b i Seweryn z klasy 2b, wzięło udział w V Międzyszkolnym Turnieju Szachowym Szkół Specjalnych Województwa Mazowieckiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 111 przy ulicy Różanej w Warszawie. W turnieju uczestniczyło 31 uczniów szkół specjalnych z klas 1-8. Nasi zwodnicy byli jednymi z najmłodszych w turnieju. Rozegrali po 5 partii 30-minutowych. Z dumą informujemy, że nasi młodzi szachiści zajęli w turnieju bardzo wysokie miejsca:

• π ≈ 3,141592 653589 793238 462643 383279 5.......

• 24.03.2022
      • Światowy Dzień Liczby π

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π.

Uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej na lekcjach matematyki, prowadzonych w formie warsztatów, poznali historię tej liczby, jej znaczenie i pochodzenie. Dowiedzieli się też, w jaki sposób można ją obliczyć. Mieli możliwość poznania utworów literackich - π-ematów ułatwiających zapamiętanie kolejnych cyfr po przecinku w liczbie π. Wzięli udział w eksperymencie pomiarowym, którego efektem było samodzielne wyznaczenie liczby π. Usłyszeli też, jak brzmi zagrana na pianinie liczba π, poznali bardzo rytmiczną piosenkę śpiewaną w języku angielskim, której słowa zawierały kolejne cyfry tej liczby. Wykonali też prace graficzne ilustrujące liczbę. W czasie zajęć uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i w nagrodę otrzymali kupony, które sprawiły im dużo radości.