Aktywna Tablica

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii, umożliwienie szerokiego wykorzystywanie TIK i doprowadzenie do upowszechnienia interaktywnych metod pracy.

Cel główny Programu będzie realizowany przez cele szczegółowe:

• rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, w szczególności w zakresie posługiwania się TIK w procesie kształcenia lub uczenia się;
      • kształtowanie kompetencji społecznych i twórczych uczniów, w tym umiejętności pracy zespołowej;
      • rozwój postaw kreatywności, przedsiębiorczości uczniów i nauczycieli;
      • wspieranie innowacyjnych metod pracy;
      • wykorzystanie w praktyce szkolnej zastosowań w różnych konfiguracjach pomocy dydaktycznych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem TIK.

W ramach programu nasza szkoła zakupiła multimedialne oprogramowanie do zajęć specjalistycznych.

• Logopedia pakiet GOLD PRO
      • Logopedia PRO pakiet PLATINIUM
      • Logopedia PRO Mikrofon
      • Matświat PRO
      • Spektrum autyzmu PRO
      • Spektrum autyzmu PRO tablet Lenovo
      • Dysleksja PRO oraz dysleksja PRO poziom 2
      • Moc emocji
      • Uczeń na start
      • Koncentracja uwagi PRO
      • Percepcja słuchowa i przetwarzanie słuchowe PRO
      • Laptop

Dyrekcja szkoły mianowała Ilonę Czachowską na stanowisko szkolnego e-koordynatora, odpowiedzialnego za skoordynowanie działań związanych z wykorzystaniem Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) w placówce.

26 nauczycieli wzięło udział w szkoleniu o nazwie „Lekcja:Enter.zip!”. Celem szkolenia było podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania zasobów i środowisk cyfrowych w ich pracy edukacyjnej.