• Rok szkolny 2023/2024
    • Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony gdzie znajdziecie ważne informacje i relacje z wydarzeń szkolnych
    • Zachęcamy do systematycznego logowania się do dziennika elektronicznego Librus gdzie znajdziecie aktualne informacje dotyczące pracy naszego ośrodka.
  • Filmy z Ośrodka

• PAMIĘTAMY

• 26.10.2021
      • W październiku wychowankowie internatu odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam znajduje się grób patrona naszego ośrodka prof. Ottona Lipkowskiego i jego żony Jadwigi. 05.09.2021r. minęła 114 rocznica urodzin Profesora Lipkowskiego, a dnia 12.10.2021r. przypada 39 rocznica Jego śmierci. Zrobiliśmy drobne porządki i postawiliśmy na grobie kompozycję kwiatową od całej naszej społeczności oraz zapaliliśmy znicze. Gdyby ktoś chciał z rodzicami odwiedzić grób naszego patrona, to podajemy informacje z którymi łatwo go odszukać: Cmentarz Wojskowy na Powązkach - Kwatera B 23 - 7 rząd, 19 grób

• Dzień KEN i ślubowanie

• 25.10.2021
      • Nowa galeria DKEN została dodana do albumu fotograficznego

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystej akademii odbyło się pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych i drugich

Uroczystość rozpoczęła się utworem w wykonaniu chóru nauczycieli.

Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała nauczycielomi i pracownikom za ich trudną pracę, a pani dyrektor wygłosiła uroczystą przemowę oraz wręczyła nagrody nauczycielom. Na zakończenie nauczyciele zaśpiewali ponownie, tym razem razem z uczniami.

• MATEMATYKA NA CO DZIEŃ

• 12.10.2021
      • 1 października braliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klasy 5b i 6b wcielili się w rolę egzaminatorów i sprawdzali czy dorośli znajdą tabliczkę mnożenia. Oprócz tego uczniowie na lekcjach matematyki ćwiczyli jej znajomość z kartami Grabowskiego i ta forma nauki bardzo się podobała.

• DZIEŃ KROPKI

• 28.09.2021
      • 15 września wszystkie grupy w świetlicy obchodziły dzień kropki. Powstały ciekawe prace plastyczne, oczywiście z kropek. Były gry, zabawy i kolorowanki z kropką. Nie zabrakło kropkowej fotobudki, w której można było robić wesołe zdjęcia.

• MYŚLĘ WIĘC NIE ŚMIECĘ

• 28.09.2021
      • Od dwóch tygodni w szkole rozmawiamy na temat ekologii z okazji Ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata "Myślę więc nie śmiecę". Uczniowie uczą się segregowania śmieci i zdobywają informacje dotyczące ochrony przyrody. Klasa 2 b postanowiła w ramach podsumowania akcji wykonać Ekostwora z odpadów, które każdy z nas ma w domu.

• WARSZTATY KLAS 1-3

• 21.09.2021
      • We wtorek, 21 września, w naszej szkole gościliśmy Panie z Muzeum Archeologicznego, które przeprowadziły warsztaty z gliny dla klas 1-3. Zapoznaliśmy się z historią garncarstwa, a następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych. Uczniowie pracowali w skupieniu i bardzo cieszyli się z efektów swojej pracy. Zajęcia praktyczne z gliną to doskonała zabawa manualna i polisensoryczna.Dziękujemy naszym gościom i mówimy do zobaczenia :)