• Boże Narodzenie i przedszkolaki

• Wszyscy przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia ale przedszkolaki bardzo sie zaangażowały i wykonywały: kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, upominki dla swoich najbliższych, uczestniczyły w Mikołajkach Przedszkolnych; słuchały kolęd, uczestniczyły w warsztatach ozdabiania pierników oraz udały się na spacer do zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki na zajęcia pt. "Zwyczaje Bożonarodzeniowe".  Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w galerii i kolędy zamiganej przez dzieci z przedszkola.

• Andrzejki w świetlicy

• W ostatni dzień listopada w świetlicy odbyły się zabawy andrzejkowe. Brali w nich udział zarówno młodsi jak i starsi wychowankowie. Wszyscy mieli okazję pobawić się we wróżby, zabawy i rozmaite konkurencje. Nie zabrakło pozytywnych emocji i uśmiechu.

• PAMIĘTAMY

• W październiku wychowankowie internatu  odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam znajduje się grób patrona naszego ośrodka prof. Ottona Lipkowskiego  i jego żony Jadwigi. 05.09.2021r. minęła 114 rocznica urodzin Profesora Lipkowskiego, a dnia 12.10.2021r. przypada 39 rocznica Jego śmierci. Zrobiliśmy drobne porządki i postawiliśmy na grobie kompozycję kwiatową od całej naszej społeczności oraz zapaliliśmy znicze. Gdyby ktoś chciał z rodzicami odwiedzić grób naszego patrona, to podajemy informacje z którymi łatwo go odszukać: Cmentarz Wojskowy na Powązkach -  Kwatera B 23  - 7 rząd, 19 grób

W ramach akcji Szkoła Pamięta uczniowie klas 5a, 6b, 7a i 7b wybrali się z wychowawcami na Cmentarz Powązki, by uczcić pamięć o zmarłych i  tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Odwiedziliśmy groby żołnierzy AK m.in. harcerzy Szarych Szeregów. Byliśmy na grobie naszej zmarłej nauczycielki, która uczyła matematyki. Pamiętaliśmy także o tym, że należy dbać o opuszczone groby.

• Dzień KEN i ślubowanie

• Nowa galeria DKEN została dodana do albumu fotograficznego

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystej akademii odbyło się pasowanie i  ślubowanie uczniów klas pierwszych i drugich

Uroczystość rozpoczęła się utworem w wykonaniu chóru nauczycieli.

Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała nauczycielomi i pracownikom za ich trudną pracę, a pani dyrektor wygłosiła uroczystą przemowę  oraz wręczyła nagrody nauczycielom. Na zakończenie nauczyciele zaśpiewali ponownie, tym razem razem z uczniami.

• MATEMATYKA NA CO DZIEŃ

• 1 października braliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klasy 5b i 6b wcielili się w rolę egzaminatorów i sprawdzali czy dorośli znajdą tabliczkę mnożenia. Oprócz tego uczniowie na lekcjach matematyki ćwiczyli jej znajomość z kartami Grabowskiego i ta forma nauki bardzo się podobała.

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września wszystkie grupy w świetlicy obchodziły dzień kropki. Powstały ciekawe prace plastyczne, oczywiście z kropek. Były gry, zabawy i kolorowanki z kropką. Nie zabrakło kropkowej fotobudki,  w której można było robić wesołe zdjęcia.

• MYŚLĘ WIĘC NIE ŚMIECĘ

• Od dwóch tygodni w szkole rozmawiamy na temat ekologii z okazji Ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata "Myślę więc nie śmiecę". Uczniowie uczą się segregowania śmieci i zdobywają informacje dotyczące ochrony przyrody. Klasa 2 b postanowiła w ramach podsumowania akcji wykonać Ekostwora z odpadów, które każdy z nas ma w domu.

• WARSZTATY KLAS 1-3

We wtorek, 21 września, w naszej szkole gościliśmy Panie z Muzeum Archeologicznego, które przeprowadziły warsztaty z gliny dla klas 1-3. Zapoznaliśmy się z historią garncarstwa, a następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych. Uczniowie pracowali w skupieniu i bardzo  cieszyli się z efektów swojej pracy. Zajęcia praktyczne z gliną to doskonała zabawa manualna i polisensoryczna.Dziękujemy naszym gościom i mówimy do zobaczenia :)

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie prawni

Ubezpieczenie dziecka to dobrowolne ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży szkolnej w roku 2021/2022, .

Dziecko ubezpieczają rodzice i korzystają z dwolnie wybranej przez siebie firmy.

Firmy ubezpieczeniowe, które min. mają ofertę dla placówek oświatowych:

UNIQA TU S.A www.nnw24.pl

InterRisk