• AKTUALNOŚCI

     

    WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

    Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia zagościł już w szkolnej świetlicy dnia 6 grudnia 2019 r. w świetlicy różowej i pomarańczowej odbyły się Rodzinne warsztaty plastyczne. Rodzice i babcie naszych uczniów odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. W świątecznej atmosferze powstały choinki i kartki. Pracę umilała muzyka, słodkości i aromatyczna zimowa herbatka. Warsztaty plastyczne były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor i radość tworzenia ozdób.

                      

    ŚWIATOWY DZIEŃ JEŻA

    W dniu 7 listopada świetlica różowa i pomarańczowa obchodziła Światowy Dzień Jeża. Dzieci poznały pożyteczną rolę jeży w ekosystemie. Poprzez zabawę, działania plastyczne i kulinarne dzieci kształtowały postawy proekologiczne. W czasie zajęć świetlicowych wykonaliśmy jeża z papieru oraz zrobiliśmy owocowe jeże z owoców sezonowych.
     
     
     
     

    ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI

    Z okazji Światowego Dnia Żywności w świetlicy różowej i pomarańczowej odbyły się warsztaty „ EkoMisja- nie marnuję”. Zajęcia prowadziła p. J. Galek z Banku Żywności SOS w Warszawie. Celem warsztatów  było uświadomienie dzieciom problemu marnowania jedzenia i wpływu tego zjawiska na występowanie negatywnych zmian środowiskowych.

    Przez cały tydzień wychowankowie poznawali zasady zdrowego żywienia i przechowywania żywności w lodówce. Wykonaliśmy także pyszne i kolorowe naleśniki.

     

                                       

     

    ORIGAMI W ŚWIETLICY

    W świetlicy rusza projekt Origami czyli czarowanie za pomocą kolorowego papieru.
    Dzieci mają już mnóstwo pomysłów!!!

     

    DZIEŃ DRZEWA

    Praca plastyczna z okazji Dnia Drzewa w świetlicy białej i czerwonej

     

                                            

     
     
     
     

    DZIEŃ KRÓLIKA

    26 września w świetlicy pomarańczowej i różowej naszego ośrodka odbył się Światowy Dzień Królika. Z tej okazji dzieci przygotowały zdrowy koktajl z marchewek, jabłek bananów oraz nasion chia  a także wykonały portrety królików z bibuły. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o przysmakach królików i ich potrzebach o tym jak należy je traktować i dbać o nie w domu.

     

                                                  

     

     

  • Kontakty

   • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • 022 831 32 09 022 831 32 00 (fax)
   • 00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 6
   • https://www.facebook.com/sosw15/
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • poniedziałek - czwartek 8.00 - 11.00 i 13.00 - 15.00 piątek 8.00 - 15.00
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
  • Logowanie