• Akcja Segregacja

  Akcja Segregacja

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 15.10 odbyła się w szkole "Akcja- Segregacja". Szkolny Eko Patrol zapoznał uczniów z zasadami segregacji odpadów. Na koniec klasy 6- 7 Szkoły Podstawowej i III klasy gimnazjum rywalizowały ze sobą w konkursie "Segreguję na czas ". Wszystkie klasy świetnie poradziły sobie z prawidłową segregacją oraz presją upływającego czasu.Na koniec akcji zostały rozdane dyplomy.Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  12 października obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, na której złożyli życzenia i podziękowania nauczycielom oraz przekazali najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników Ośrodka. Była to też okazja, aby powitać w naszym gronie nowych, najmłodszych kolegów i koleżanki. Zarówno uczniowie klas pierwszych jak i przedszkolaki zaprezentowali swoje umiejętności i talenty, po czym złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecali swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wszyscy pasowani w tym dniu mali bohaterowie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

 • Krążące książki

  Krążące książki

  Miło nam poinformować, że na terenie naszego Ośrodka działa półka z "krążącymi książkami". Zapraszamy do korzystania z jej zasobów. Zachęcamy także do uwolnienia swoich zapomnianych książek z domowych półek, by mogły dostać nowe życie i cieszyć inne osoby. Nadal można przynosić swoje książki, którymi chcemy podzielić się z innymi.

  Weź - przeczytaj - oddaj - przynieś inne.
  Zapraszamy!

 • Bezpieczeństwo na drodze

  Bezpieczeństwo na drodze

  Samorząd Uczniowski odwiedził przedszkolaków w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej zorganizowanej przez PZU, która miała na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności naszych przedszkolaków. Uczniowie opowiedzieli o bezpieczeństwie w drodze do przedszkola i poza nim. Rozdali naklejki, odblaski niestraszki oraz kolorowanki. 
  Uczniowie zachęcali również młodszych kolegów i koleżanki do wzięcia udziału w konkursie rozwijającym zainteresowania przyrodnicze "ZIELNIK DRZEW i KRZEWÓW LIŚCIASTYCH" W konkursie biorą udział rodzice z dziećmi.

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

 • Samorząd Uczniowski

   

                                                                             Samorząd Uczniowski - Obrazek 1

  Milo nam zaprezentować przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 powołanego przez uczniów i dla uczniów. Przewodnicząca: Weronika B. z klasy 7a, zastępcy i pomocnicy: Kamil S. z kl. IIIa, Mateusz Ch. z klasy IIIa, Wojciech D. z klasy 6a. Gratulujemy, życzymy wielu pomysłów i udanej współpracy z opiekunami i gronem pedagogicznym:-)

 • Dzień Chłopaka

  01.10.2018

   

  Dziewczyny nie zapomniały o swoich kolegach z klasy i ze szkoły. Z okazji Dnia Chłopaka chłopcy otrzymali imienną legitymację SUPER CHŁOPAK z odciskiem swojego kciuka. Dziewczęta wybrały również MISTERA SZKOŁY. Ten zaszczytny tytuł zdobył Jakub G. z klasy III a gimnazjum. Gratulujemy!!!

  Dzień Chłopaka - Obrazek 1

  Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

   

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  28.09.2018

   

  28 września 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 196 VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Byliśmy jedną z 4579 szkół na świecie, w której obchodzono Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy 7 b wraz z kolegą z klasy 3 a gimnazjum przeprowadzili wśród dorosłych egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, zgodnie z hasłem: „Dzieci sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”. Chociaż zadania nie były wcale łatwe, dorośli poradzili sobie znakomicie. Było sporo śmiechu i dobrej zabawy.

  Więcej zdjęć w albumie.

 • Spotkanie ze Strażą Miejską

  24.09.2018

   

  Dla najmłodszych uczniów i wychowanków zostało zorganizowane spotkanie ze Strażą Miejską dotyczące bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

  Spotkanie ze Strażą Miejską - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Dzień Przedszkolaka

  21.09.2018

   

  Z okazji święta najmłodszych wychowanków zostały przygotowane ciekawe zabawy integracyjne i wspólne przygotowanie sałatki owocowej!

  Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

   

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

   

 • Wycieczka do ZOO - przedszkole

  17.09.2018

   

  17 września wszystkie przedszkolaki były na wycieczce w ZOO, gdzie podziwiały znane i mniej znane gatunki zwierząt.

  Wycieczka do ZOO - przedszkole - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

   

   

  Więcej zdjęć w albumie.

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  03.09.2018

   

  3 września przywitaliśmy początek roku szkolnego. Zorganizowany został piknik rodzinny, w ramach którego nauczyciele przygotowali wiele atrakcji, takich jak tematyczne stoiska, różne zabawy, odbył się także pokaz cyrkowy. Uczestnicy pikniku mogli także zjeść pyszny posiłek w postaci dania z grilla oraz owocowe przekąski.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

   

 • Podziękowania

  Szanowni Państwo,

   

  W imieniu całej społeczności Ośrodka bardzo dziękuję wszystkim sponsorom za otrzymane wsparcie na potrzeby organizacji XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów z Wadą Słuchu. Wparcia udzielili:

  Wydawnictwo Iskry

  Spółka z o.o.

  Wydawnictwo Nowa Era

  Spółka z o.o.

  Grupa Sport Arena

  „Uśmiech Cyrkowy”

  Phonak Polska

  Sonova Polska sp. z o.o.

  PZU

  ul. Postępu 18a

  Sponsor Strategiczny- osoba prywatna

  Bezinteresowna pomoc oraz otwarte serce na potrzeby innych zasługuje na szacunek i wdzięczność.

  Wszystkim darczyńcom składamy gorące podziękowania za udzieloną pomoc.

                                                                                                Z wyrazami szacunku

                                                                                                 Dyrektor Ośrodka

                                                                                                 mgr Małgorzata Jastrzębska

   

   

   

   

   

   

   

   

 • - Obrazek 1

   

  Prowadzimy rekrutację do Szkoły Podstawowej Nr 196

  Zapraszamy dzieci z wadą słuchu

  oraz dzieci z afazją.

  Zainteresowanych rodziców zapraszamy

  na zajęcia otwarte.

  Więcej informacji oraz wymagana dokumentacja

  - Kliknij tutaj

  lub pod adresem mailowym

  sosw15pedagog@gmail.com

 • - Obrazek 1

   

  Prowadzimy rekrutację do Przedszkola Nr 343

  Zapraszamy dzieci z wadą słuchu

  oraz dzieci z afazją.

  Zainteresowanych rodziców zapraszamy

  na zajęcia otwarte.

  Więcej informacji oraz wymagana dokumentacja

  - Kliknij tutaj

  lub pod adresem mailowym

  sosw15pedagog@gmail.com

 • Dzień Dziecka

  30.05.2018

   

  30 maja 2018r. obchodziliśmy hucznie Dzień Dziecka.

  Dzień Dziecka - Obrazek 1

  Zaczęliśmy od rana pięknym przedstawieniem o warszawskiej legendzie – Bazyliszek. Pani dyrektor Małgorzata Jastrzębska złożyła wszystkim dzieciom  okolicznościowe życzenia i częstowała słodkimi ciasteczkami. Później odbyły się pokazy sztuki szermierczej prowadzonych przez trenera i zawodnika Integracyjnego Klubu Sportowego AZS AWF Warszawa. Podczas prezentacji można było spróbować swoich sił walcząc z przeciwnikiem na różne bronie. Trudnym okazała się nawet sztuka poruszania się krokiem szermierczym. Wszyscy śmiałkowie na zakończenie zmagań sportowych, zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem. Kolejną atrakcją  były przygotowane stanowiska sprawnościowe i układanie domina. Z tymi zadaniami świetnie poradzili sobie młodsi uczniowie. W nagrodę otrzymali drobne upominki. Starsi w tym czasie rozgrywali towarzyski mecz piłki nożnej. Na tą specjalną uroczystość zaproszeni zostali uczniowie klasy piłkarskiej,  ze szkoły sportowej przy ul. Konwiktorskiej. Wynik 14: 9 dla naszych sportowców. Całkiem nieźle😊Dzień upłynął bardzo przyjemnie. Wszyscy  wspaniale się  bawili, zajadając na koniec pyszne lody.

  Wszystkim dzieciom życzymy samych sukcesów w nauce i w sporcie!

   

  Więcej zdjęć w albumie.

   

 • Wyjście do Centrum Olimpijskiego

  24.05.2018

   

  W związku z rokiem olimpijskim i Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang ( Korea Południowa),  dniu  24.05.2018r. odbyła się   wycieczka do Centrum  Olimpijskiego dla uczniów klas II – III gimnazjum. W  Muzeum Sportu i Turystyki uczniowie  uczestniczyli w lekcji  muzealnej „ Jedziemy  na Igrzyska  Olimpijskie”.

   

  Wyjście do Centrum Olimpijskiego - Obrazek 1

   

  Podczas  lekcji  gimnazjaliści  zapoznali  się  z  historią  sportu od  Antycznej Grecji, poprzez narodziny  nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX w. ), początki sportu polskiego ( XIX XX w.) do współczesności. Dowiedzieli się, jakie dyscypliny były rozgrywane jako pierwsze i jakie nagrody otrzymywał zwycięzca  za zdobycie pierwszego miejsca. Poznali historię tworzenia 1 nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, której formuła od roku 1896 trwa do dziś. Mieli okazję podziwiać wystawę związaną z letnimi sportami olimpijskimi, poznać historię Polskiego   Komitetu Olimpijskiego.

  Z wielkim zainteresowaniem oglądali  liczne  eksponaty związane z  Igrzyskami Olimpijskimi: oryginalne medale, maskotki, pochodnie, flagę olimpijską.

  Podziwiali ekspozycje 37 dyscyplin sportu ( boks, żużel, lekkoatletyka, koszykówka, pięciobój nowoczesny, kolarstwo, jeździectwo, kajakarstwo, alpinizm i inne ).  Zapoznali się z sylwetkami wybitnych sportowców takich jak: Bronisław Czech, Janusz Kusociński ,Halina Konopacka,  Władysław Komar, Waldemar Marszałek, Robert Kubica, Wanda Rutkiewicz, Otylia Jędrzejczak, Justyna Kowalczyk, Adam Małysz i wielu, wielu innych.

  Podczas lekcji uczniowie oglądali sportowy fotoplastykon i liczne prezentacje multimedialne. Słuchali oryginalnych nagrań znanych sportowych komentatorów.

  Na zakończenie uczestniczyli w konkursie wiedzy o tematyce olimpijskiej. Najlepsi otrzymali nagrody od przewodniczki, pozostali pamiątkowe foldery.

   

  Więcej zdjęć w albumie.

   

   

 • XXVI Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego

  20.05.2018

   

  Nasz Ośrodek w dniach 18-20 maja był organizatorem XXVI Konkursu Języka Polskiego. Brali w nim  udział reprezentanci z 12 ośrodków z całej Polski. 

   

  Zwycięzcami zostali:

  w kategorii I (klasy 5-6 szkoły podstawowej):

  1 miejsce - Irena (Bielsko-Biała)

  2 miejsce – Karolina (Kielce)

  3 miejsce – Natalia (Szczecin)

  w kategorii II (klasy 7 szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne)

  1 miejsce - Weronika (Kielce)

  2 miejsce – Natalia (Przemyśl)

  3 miejsce – Aleksandra (Warszawa)

   

  XXVI Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Nasze sukcesy

  12.05.2018

   

  Nasze osiągnięcia podczas XLI Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących.

  Przeczytaj więcej w dziale Nasze sukcesy.

 • Dzień bez Śmiecenia

  11.05.2018

   

  11 maja każdego roku obchodzony jest DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA.

  To okazja do edukacji na temat segregacji odpadów, recyklingu i zasad gospodarki o obiegu zamkniętym. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na tablicy.

  Dbajmy o środowisko!

  Dzień bez Śmiecenia - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Dzień Promocji Higieny Rąk

  07.05.2018

   

  Każdego roku, 5 maja obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ PROMOCJI HIGIENY Rąk.

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na tablicy dotyczącymi ważnego tematu higieny rąk.

  Dzień Promocji Higieny Rąk - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie
  00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 6
 • 022 831 32 09
  022 831 32 00 (fax)

Galeria zdjęć