• XL Konkurs Matematyczny

  03.06.2017

   

  W dniach 2-4 czerwca 2017r nasz Ośrodek był organizatorem XL Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla Niesłyszących i Słabosłyszących Uczniów Szkół Gimnazjalnych.

  W konkursie wzięli udział uczniowie z 11 ośrodków z całej Polski. Z zadaniami konkursowymi uczniowie zmagali się w sobotę rano rywalizując w trzech kategoriach – klasa I, II i III. Pozostały czas przeznaczony był na liczne atrakcje dla uczestników: poznawanie warszawskiej Starówki, multimedialny pokaz w Parku Fontann, wjazd na Taras Widokowy PKiN, wizytę w Planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz wyjście do Parku Trampolin Hangar 646.

  Uroczyste ogłoszenie wyników i oficjalne zakończenie konkursu odbyło się w sobotni wieczór.

   

  W tym roku zwyciężyli…

  W kategorii klas 1:

  I miejsce – Mateusz (Wrocław)

  II miejsce – Dominika (Warszawa IG)

  III miejsce – Zuzanna (Tarnów)

  W kategorii klas 2:

  I miejsce – Aleksandra (Warszawa IG)

  II miejsce – Wiktoria (Lublin)

  III miejsce – Elżbieta (Katowice)

  W kategorii klas 3:

  I miejsce – Jakub (Warszawa Zakroczymska)

  II miejsce – Dominik (Łódź)

  III miejsce – Julia (Łódź)

  W klasyfikacji zespołowej:

  I miejsce – Instytut Głuchoniemych w Warszawie

  II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 w Łodzi

  III miejsce – Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 12 Dla Niesłyszących I Słabosłyszących we Wrocławiu

   

  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

  Dziękujemy pracownikom Ośrodka za wsparcie i wszelką pomoc!

   

  Organizatorzy – Joanna Puławska i Olga Cichecka

   

 • Finał projektu "Smacznie, zdrowo, kolorowo"

  22.05.2017

   

  22 maja odbył się finał projektu: „Smacznie, zdrowo, kolorowo” realizowanego we współpracy z fundacją Kronenberga.


  Wychowankowie internatu zapoznali się z zasadami racjonalnego odżywiania, a co najważniejsze sami przygotowali zdrowe posiłki. Wychowankowie przystąpili do kuchennej rywalizacji- chłopcy kontra dziewczyny z ogromnym entuzjazmem. Było smacznie, zdrowo, kolorowo, a także bardzo wesoło.

   

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

   

 • Nasze sukcesy

  09.04.2017

   

  Nasze osiągnięcia w Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Języka Angielskiego dla Niesłyszących i Słabosłyszących.

  Przeczytaj więcej w dziale Nasze sukcesy.

 • Podsumowanie projektu Aktywna Młodzież

  24.04.2017

   

  27.04.2017r. w naszym Ośrodku odbyło się podsumowanie projektu "Czy znasz sportową Warszawę?" w ramach V i VI edycji " Aktywna młodzież mieszka w Warszawie". Grupa gimnazjalistów: Paulina, Kuba, Maciek, Dominik, Mateusz i Daniel nieźle nas zakręciła.

  Zaprezentowała pełny energii i ruchu układ  oraz  film zachęcający do  aktywności  fizycznej. Pokazywała ,że można ćwiczyć i przy tym świetnie się bawić. Zachęcała  młodych ludzi do wychodzenia z domu i poznawania sportowych miejsc  Warszawy . Zaproszenie na imprezę przyjął  medalista olimpijski  - Robert Korzeniowski. Pełen wzruszenia film z dokonań sportowych pana Roberta przypomniał nam jego niesamowitą historię. Cieszymy się , że  był  razem z nami,  że zadawał podchwytliwe pytania konkursowe i  składał autografy. W Parku Fontann  poprowadził  rozgrzewkę i  porwał wszystkich do wspólnego biegu .Pokazał jak  należy chodzić i dbać o swoją kondycję. Dziękujemy za wskazówki i mądre słowa. Do zobaczenia na trasie.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Program "Bezpieczna woda"

  07.04.2017

   

  W dniu 7 kwietnia 2017r. dla klas 1 - 6 szkoły podstawowej odbyły się zajęcia z instruktorem żeglarstwa  ze Sztorm Grupy, z programu " Bezpieczna woda". Tematyką spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo  podczas aktywnego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i młodzieży.

   

   

  Zajęcia były prowadzone w formie prezentacji, jednocześnie wciągały uczniów w dyskusje i analizę rzeczywistych wypadków. Omawiane były: zasady zachowania nad wodą, miejsca niebezpieczne np. rzeki, kąpieliska niestrzeżone, lód, środki ratunkowe i asekuracyjne, sporty wodne i bezpieczeństwo, sposoby wzywania pomocy, analiza prawdziwych wydarzeń, znaki i sygnały nad wodą. Uczniowie z  dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania Pana Pawła i zadawali swoje. Niedługo wakacje i poruszane tematy staną się bardziej aktualne. Pamiętajmy o nich.

 • Warsztaty Ebru

  02.02.2017

   

  2 lutego odbyły się w internacie warsztaty Ebru, sztuki malowania na wodzie. Dzieci uczyły się starodawnej sztuki, która pochodzi z Turcji. Warsztaty poprowadziła mistrzyni Ebru pani Marta we współpracy z Instytutem Yunus Emre.

   

 • Dzień Żółty

  01.02.2017

   

  1 dzień lutego był w naszym Ośrodku DNIEM ŻÓŁTYM. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum mieli na sobie coś żółtego. Przynajmniej na chwilę udało nam się zapomnieć o zimowej szarudze za oknem.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zobacz też zdjęcia w albumie...

   

 • 24.01.2017

   

  Nasze osiągnięcia w Noworocznym Konkursie Wiedzy o Sporcie.

  Przeczytaj więcej w dziale Nasze sukcesy.

 • Wizyta Czarnych Koszul na Zakroczymskiej

  16.12.2016

   

  W dniu 16 grudnia 2016r.na zaproszenie Dyrekcji naszego Ośrodka licznie przybyli zawodnicy 1 drużyny Polonii Warszawa.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W odświętnych czapkach mikołaja zawitali na Jasełka. Podziwiali występy naszych wychowanków. Ogromne wzruszenie i podziw oraz świąteczny nastrój sprawiły, że były to dla piłkarzy wyjątkowe chwile. W imieniu wszystkich polonistów  kapitan Grzegorz Wojdyga złożył świąteczne życzenia i przekazał prezent - koszulkę piłkarską z autografami wszystkich zawodników. Dla naszych podopiecznych piłkarze przygotowali słodkie upominki. Bardzo dziękujemy.

  Mamy nadzieję, że przyszły rok okaże się dla drużyny szczęśliwy i przyniesie same zwycięstwa. Trzymamy kciuki.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

   

 • Jasełka 2016

  16.12.2016

   

  16 grudnia w naszym Ośrodku odbyły się uroczyste Jasełka oraz spotkanie świąteczne w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i wychowankowie wraz z rodzicami oraz pracownikami Ośrodka.

  Dzień zaczął się tradycyjną mszą świętą.

  Następnie nasi aktorzy i artyści przygotowali wspaniałe przedstawienie wzbogacone występami muzycznymi w postaci koncertu gry na fletach i dzwonkach uczniów gimnazjum, występem wokalnym Klaudii z klasy 5 oraz występem tanecznym naszych przedszkolaków. Jak co roku było to bardzo wzruszające wydarzenie dla wszystkich widzów.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Po przedstawieniu wychowanków odwiedził długo wyczekiwany gość – prawdziwy święty Mikołaj. Niespodzianki dla dzieci przygotowali także goście specjalni z KS Polonia.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Ten wspaniały dzień zakończył się spotkaniem przy opłatku i tradycyjnych potrawach wigililnych.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Wyjście na mecz siatkówki na Torwarze

  14.12.2016

   

  W środę, czternastego grudnia br., uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. Jolantą, p.Arturem i p. Anną, mieli okazję zasiąść na trybunach hali Torwaru, aby kibicować siatkarzom rozgrywającym mecz w ramach PlusLigi.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Spotkanie odbyło się pomiędzy drużynami ONICO AZS Politechniką Warszawa i aktualnym Mistrzem Polski ZASKĄ Kędzierzyn Koźle. Atmosfera była naprawdę gorąca i udzieliła się również naszym uczniom, którzy z zaangażowaniem dopingowali stołeczną drużynę.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Konkurs EKO choinka

  14.12.2016

   

  W środę 14 grudnia Samorząd Szkolny ogłosił wyniki konkursu " Eko - pomysłowa choinka klasowa". Wszystkie klasowe choinki były wyjątkowe w związku z tym nagradzamy wszystkie klasy 50 pkt w konkursie "SUPER KLASA"!!!

   

   

   

   

   

   

   

   

  Wyróżnienie za pomysłowość, wykonanie ciekawych eko ozdób, wspólną pracę i zaangażowanie otrzymują:

  KLASA 4a 

  KLASA 5a

  KLASA IA

  KLASA IC

  KLASA III A

  KLASA IIIB

  Wyróżnione klasy nagradzamy 100pkt  w konkursie "SUPER KLASA"

  GRATULUJEMY!!!

   

 • Wycieczka do Sądu Rejonowego - klasy drugie

  09.12.2016

  W piątek 9 grudnia 2016r uczniowie klas II Gimnazjum wraz z  p.Olgą i p. Agnieszką byli na wycieczce w Sądzie Rejonowym Warszawa-Żoliborz przy ulicy Kocjana.

  Na miejscu dowiedzieliśmy się najważniejszych rzeczy o funkcjonowaniu tej instytucji. W punkcie ochrony mieliśmy możliwość obejrzenia jak działa bramka do wykrywania metalu.

  Potem poszliśmy na jedną z sal rozpraw. Podczas spotkania z sędzią dowiedzieliśmy się wielu ważnych i ciekawych spraw związanych z zagadnieniami prawnymi, np. dlaczego sędzia podczas rozprawy ma łańcuch z orłem i skąd biorą się przepisy w kodeksie.

   

  Na koniec omawialiśmy zagadkowe sytuacje, które mogą mieć miejsce w sądzie oraz rozwiązywaliśmy krzyżówkę.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Tydzień umiejętności zawodowych

  08.12.2016

   

  W dniu 8 grudnia uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.  Gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Zawodowych nr 38 przy ulicy Namysłowskiej 10.

   

   

   

   

   

   

   

  Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły, obejrzeli prezentacje na temat różnych zawodów, przedmiotów zawodowych, praktyk i egzaminów. 

  Po części teoretycznej w atrakcyjny sposób zachęcano uczniów do zastanowienia się nad wyborem zawodu. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach, w których sprawdzali swoje predyspozycje do danego zawodu.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Mikołajki - nowe auto

  06.12.2016

   

  W tym roku z okazji Mikołajek dla dzieci została przygotowana specjalna niespodzianka – dyrekcja Ośrodka zaprezentowała nowe auto. Piękny srebrny Opel Vivaro prezentuje się znakomicie. Trzymamy kciuki, aby dobrze służył wszystkim wychowankom.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  … A w jego bagażniku pani dyrektor znalazła dla wszystkich uczniów słodką przesyłkę od Mikołaja wink

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Zabawa andrzejkowa

  01.12.2016

   

  1 grudnia bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej. Uczniowie i wychowankowie brali udział w wielu konkursach z nagrodami i wspólnych zabawach, które wprawiły ich w doskonały humor. Głównym punktem programu były tradycyjne wróżby, dzięki którym z przymrużeniem oka można było sprawdzić, co nas czeka w przyszłości: dobra ocena, kłopoty, niespodzianka, a może nowa przyjaźń lub miłość...? Rada Rodziców zorganizowała dla nas pyszny poczęstunek, na którym było mnóstwo słodkości, owoców i napojów. Nie zabrakło też szalonych tańców w rytmach dyskotekowej muzyki. Zabawa była wspaniała!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Wycieczka szlakiem "Kamieni na szaniec"

  01.12.2016

  1 grudnia uczniowie  klas trzecich gimnazjum  wyruszyli na wycieczkę śladami bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Liceum im. Stefana Batorego, w którym uczyli się bohaterowie książki – Zośka, Alek i Rudy. Po szkole oprowadzał ich nauczyciel historii, który pokazał makietę szkoły oraz tablicę upamiętniającą nauczycieli i uczniów tej szkoły, którzy zginęli podczas okupacji. Uczniowie odwiedzili również szkolne muzeum, w którym obejrzeli prezentację o przebiegu Akcji pod Arsenałem .

  Następnie zwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa, czyli dawną siedzibę Gestapo przy Alei Szucha. Po wejściu wysłuchali krótkiej prelekcji o tym miejscu, a następnie obejrzeli cele , w których przetrzymywano więźniów oraz pokój przesłuchań .

  Kolejnym punktem programu był budynek  Arsenału, przy pamiątkowym głazie  przewodnik dokładnie opowiedział przebieg akcji odbicia Rudego.

  Następnie  skierowali się w stronę Pawiaka. W więzieniu obejrzeli makietę budynku, cele więzienne i pamiątki po więźniach.

  Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na Cmentarzu Powązkowskim. Uczniowie zapalili znicze na grobach bohaterów „Kamieni na szaniec”.

  Wycieczka była niepowtarzalną szansą, by poznać Warszawę czasów wojny ,  zobaczyć  miejsca związane z osobami i wydarzeniami opisanymi w książce, które na długo zostaną w pamięci uczniów.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Zabawy andrzejkowe w przedszkolu

  30.11.2016

   

  30 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Były zabawy muzyczno-ruchowe, rytmiczne, dydaktyczne, ale nie zabrakło wróżb i lania wosku przez dziurkę od klucza.

   

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Wycieczka do Teatru Maskarada

  29.11.2016

   

  29 listopada Przedszkolaki wybrały się do teatru Maskarada na spektakl "Elfy i fabryka prezentów". Przedstawienie było ciekawe i zabawne, na koniec zrobiliśmy papier ozdobny na prezenty oraz narysowaliśmy list do św. Mikołaja.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

 • Wycieczka do Sądu Rejonowego - klasy trzecie

  25.11.2016

   

  25 listopada 2016 r. odbyła się wycieczka do Sądu Rejonowego Warszawa-Żoliborz, w której uczestniczyli uczniowie klas III Gimnazjum wraz z p. Olgą i p. Renatą.

  Wizytę zaczęliśmy od wejścia przez bramkę z wykrywaczem metalu. Potem dowiedzieliśmy się kilku rzeczy o najważniejszych miejscach dla interesantów – co to jest biuro obsługi, biuro podawcze i czytelnia akt. Przy tablicy informacyjnej dowiedzieliśmy się jakie są wydziały i czym się zajmują.

  Potem poszliśmy na jedną z sal rozpraw. Podczas spotkania z sędzią dowiedzieliśmy się wielu ważnych i ciekawych spraw związanych z zagadnieniami prawnymi.

   

   

  Na koniec rozwiązywaliśmy w grupach zadania. Przykłady zdarzeń i krzyżówka okazały się dość łatwe.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

Wiadomości

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie
  00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 6
 • 022 831 32 09
  022 831 32 00 (fax)

Galeria zdjęć