• Dzień KEN i ślubowanie

  13.10.2017

   

  13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystej akademii odbyło się pasowanie nowych przedszkolaków oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

  Uroczystość rozpoczęła się kolorowym i roztańczonym występem najmłodszych dzieci. Swoje talenty w tym roku zaprezentował także chór nauczycieli.

  Na koniec przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali nauczycielom, a pani dyrektor wygłosiła uroczystą przemowę.

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

   

 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  06.10.2017

   

  Dnia 6 października 2017 roku klasa 3b gimnazjum wraz z wychowawcą p. Olgą wzięła udział w akcji edukacyjnej – VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. 

   

   

   

   

   

   

   

  Uczniowie wcielili się w rolę egzaminatorów, utworzyli patrol egzaminacyjny i na terenie Ośrodka sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia przez osoby dorosłe, nagradzając tytułem eksperta. Egzamin, choć łatwy, okazał się dość stresujący…

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie.

 • Sprzątanie Świata

  15.09.2017

   

  15 września w ramach akcji Sprzątanie świata „Nie ma śmieci - są surowce!” w naszym Ośrodku odbyła się wspólna lekcja ekologii, na której mogliśmy wykazać się kreatywnością i wykonać różne ciekawe rzeczy z plastikowych butelek. Oto efekty naszej pracy.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  04.09.2017

   

  4 września w naszym Ośrodku odbył się Piknik Rodzinny, rozpoczynający nowy rok szkolny 2017/2018.

   

   

   

  Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko przez uczniów, ale również przez licznie przybyłych  rodziców i rodzeństwo. Nauczyciele i wychowawcy internatu przygotowali szereg stanowisk z ulubionymi  przez dzieci atrakcjami. Po raz pierwszy zaprezentowali się na scenie jako aktorzy z przedstawieniem pt.” Śnieżka”. Ogromne brawa świadczyły o wielkim zainteresowaniu i powodzeniu sztuki. Odkryte zostały nowe talenty aktorskie J

  W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas:   

  - sztuki cyrkowe - A. Wojtalewicz, P. Sebastian -  "Uśmiech cyrkowy"                                             

  - firma MEDICUS – sprzedaż i serwis implantów ślimakowych

  Jak co roku każdy z uczniów mógł spróbować swoich sił chodząc na drewnianych  szczudłach lub po ruchomej drabinie. Młodsi woleli żonglować piłeczkami, kolorowymi obręczami i balansować na wałku. Niektórym sztuki cyrkowe wychodziły bardzo dobrze. Pan Sebastian zachęcał do ruchu również nasze grono pedagogiczne i rodziców. Niektórzy próbowali jeździć na monocyklu, inni żonglować maczugami.

  Ogromnym  powodzeniem cieszyły się stanowiska z malowaniem twarzy i układaniem fryzur. Każdy chłopiec choć przez chwilę mógł poczuć się jak znany sportowiec, a  dziewczynka jak księżniczka. Uczniowie  brali udział w Tour de Pologne - grając w kapsle czy w "Nieustraszonych"- odgadując  różne przedmioty. Jak co roku nie mogło zabraknąć ulubionych  tatuaży. W tym roku hit - to tatuaż brokatowy. Na imprezie były również tworzone pięknie kwiaty, miecze i inne przedmioty skręcane z balonów.

  Najmłodsi  wesoło spędzali czas na placu zabaw jeżdżąc na hulajnodze, starsi natomiast  bawili się w grę kubb. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach sensoplastycznych, tworząc niepowtarzalne prace z mąki i aromatycznych olejków. Niektórzy w wolnej chwili  rysowali swoje "Wspomnienia z wakacji". Podczas imprezy można było skosztować smacznych kiełbasek, skrzydełek i owoców, chętnie konsumowanych między różnymi atrakcjami. Niesamowite do picia okazały się różnokolorowe i smakowe koktajle.

  Wspaniała atmosfera, pyszne jedzenie i dobra zabawa to coś co zbliża uczniów, rodziców i nauczycieli. Naszą tradycję będziemy kontynuować.

  Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za zaangażowanie w organizację.

  Organizatorzy: R.Wilczek, I. Babula - Załuska, M. Lewczuk - Siliwoniuk , K. Pietraszek.

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  23.06.2017

   

  23 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny.

  Podczas oficjalnej uroczystości tegoroczni absolwenci przekazali sztandar swoim młodszym kolegom. Uczniowie którzy ukończyli rok szkolny z wyróżnieniem oraz wszyscy absolwenci Gimnazjum otrzymali świadectwa i nagrody od Pani Dyrektor.

  Po części oficjalnej obejrzeliśmy wzruszający występ pani Iwonki wraz z zaproszonymi gośćmi oraz absolwentami, a następnie zabawne przedstawienie w wykonaniu naszych przedszkolaków.

   

  Wszystkim życzymy udanych wakacji, a naszym absolwentom powodzenia w nowych szkołach!!!

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Bal Gimnazjalistów

  13.06.2017

   

  13 czerwca 2017r w auli Ośrodka odbył się pożegnalny Bal Gimnazjalistów.

  Uczniowie klas trzecich wraz z Radą Rodziców tradycyjne zaprosili Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców oraz kolegów z klas drugich.

  Uroczystość rozpoczęła się od Poloneza zaprezentowanego przez uczniów. Później były tańce, zabawy, poczęstunek i wiele pamiątkowych zdjęć.

   

   

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Mecz siatkówki z OSW Łucka

  08.06.2017

   

  W dniu 08.06.2017r. w Ośrodku dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego, przy ul. Łuckiej odbyły się towarzyskie  mecze  w piłce siatkowej dziewcząt  i chłopców, pomiędzy reprezentacjami z SOSW nr 15  a Ośrodkiem z Łuckiej.

  Nasze uczennice po trudnej walce ze starszymi o kilka lat koleżankami przegrały 2 : 0  ( w setach 25 :13, 25:20). Najlepszą zawodniczką  po wspaniałej grze,  została  Karolina S. Skład drużyny: Agata D. (kapitan), Karolina S., Martyna P., Paulina G., Wiktoria P., Agata G., Zuzanna B.

  Reprezentacja chłopców zagrała wyśmienicie, niejednokrotnie prowadząc spotkanie. Podobnie jak dziewczynki, przyszło im zmagać się ze starszymi o kilka lat kolegami. Zabrakło trochę szczęścia. Mecz zakończył się wynikiem 2 : 1 dla Łuckiej (w setach 19:25, 25:15, 15:10). Skład drużyny: Mateusz M. (kapitan), Maciek S., Przemek J., Daniel W., Dominik N., Filip W., Szymon K., Kuba G., Mateusz Ch.

  Po trudnych i emocjonujących meczach uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło sie na stołówce .Czekał na nas smaczny poczęstunek przygotowany przez uczniów ze szkoły gastronomicznej. Puchar przechodni po raz trzeci wygrały dziewczynki z Łuckiej i one zatrzymają go już na stałe. W przypadku chłopców bilans zwycięstw jest 2:1dla Łuckiej i teraz  oni są  w posiadaniu tego pięknego trofeum.

  Wszystkim należą się ogromne gratulacje za sportową postawę!!!

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Podsumowanie projektów edukacyjnych

  07.06.2017

   

  07 czerwca odbył się finał projektów gimnazjalnych. W tym roku szkolnym uczniowie klas II pracowali nad dwoma projektami:

  • chemiczny pt. „ Wskaźniki chemiczne – czyli chemia w kolorach tęczy”

  • historyczny pt. „ Rok 2017 – rokiem rzeki Wisły”

   

  Dzięki przedstawionym projektom mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat znaczenia rzeki Wisły w dziejach naszego narodu, a także poczuć odrobinę „magii” dzięki pełnych barw pokazom doświadczeń chemicznych.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • XL Konkurs Matematyczny

  03.06.2017

   

  W dniach 2-4 czerwca 2017r nasz Ośrodek był organizatorem XL Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla Niesłyszących i Słabosłyszących Uczniów Szkół Gimnazjalnych.

  W konkursie wzięli udział uczniowie z 11 ośrodków z całej Polski. Z zadaniami konkursowymi uczniowie zmagali się w sobotę rano rywalizując w trzech kategoriach – klasa I, II i III. Pozostały czas przeznaczony był na liczne atrakcje dla uczestników: poznawanie warszawskiej Starówki, multimedialny pokaz w Parku Fontann, wjazd na Taras Widokowy PKiN, wizytę w Planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz wyjście do Parku Trampolin Hangar 646.

  Uroczyste ogłoszenie wyników i oficjalne zakończenie konkursu odbyło się w sobotni wieczór.

   

  W tym roku zwyciężyli…

  W kategorii klas 1:

  I miejsce – Mateusz (Wrocław)

  II miejsce – Dominika (Warszawa IG)

  III miejsce – Zuzanna (Tarnów)

  W kategorii klas 2:

  I miejsce – Aleksandra (Warszawa IG)

  II miejsce – Wiktoria (Lublin)

  III miejsce – Elżbieta (Katowice)

  W kategorii klas 3:

  I miejsce – Jakub (Warszawa Zakroczymska)

  II miejsce – Dominik (Łódź)

  III miejsce – Julia (Łódź)

  W klasyfikacji zespołowej:

  I miejsce – Instytut Głuchoniemych w Warszawie

  II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 w Łodzi

  III miejsce – Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 12 Dla Niesłyszących I Słabosłyszących we Wrocławiu

   

  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

  Dziękujemy pracownikom Ośrodka za wsparcie i wszelką pomoc!

   

  Organizatorzy – Joanna Puławska i Olga Cichecka

   

 • Dzień Dziecka w Gimnazjum

  01.06.2017

   

  1 czerwca 2017r. - Dzień  Dziecka przebiegał pod hasłem sportu. Tym razem wybraliśmy się na boiska Klubu Sportowego Polonii  Warszawa, aby rozegrać towarzyski mecz piłki nożnej.

   

  Naszymi przeciwnikami  byli piłkarze z I klasy gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Konwiktorskiej. Okazało się , że chętnych do gry było  tak dużo, że  wspólnie z trenerem  Mateuszem Dudkiem postanowiliśmy wybrać 4 zespoły mieszane, zawodnicy  słyszący i słabosłyszący. Turniej odbywał się w systemie: każdy z każdym. Mecze rozgrywane były w przyjacielskiej atmosferze, każda dobra interwencja bramkarza lub dobry strzał nagradzany był brawami. Na koniec spotkania wykonaliśmy wspólne zdjęcia i otrzymaliśmy słodki poczęstunek  od młodych piłkarzy Polonii. To była wspaniała  integracja z dużą dawką emocji i śmiechu.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Dzień Dziecka w Przedszkolu

  01.06.2017

   

  1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Było oczywiście kolorowo, ciekawie i bardzo wesoło!

   

   

   

   

   

   

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

  .

 • Finał projektu "Smacznie, zdrowo, kolorowo"

  22.05.2017

   

  22 maja odbył się finał projektu: „Smacznie, zdrowo, kolorowo” realizowanego we współpracy z fundacją Kronenberga.


  Wychowankowie internatu zapoznali się z zasadami racjonalnego odżywiania, a co najważniejsze sami przygotowali zdrowe posiłki. Wychowankowie przystąpili do kuchennej rywalizacji- chłopcy kontra dziewczyny z ogromnym entuzjazmem. Było smacznie, zdrowo, kolorowo, a także bardzo wesoło.

   

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

   

 • Dzień Słońca

  04.05.2017

   

  Dzisiaj w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Słońca. Chociaż słońce nie zaszczyciło nas obecnością na niebie i pogoda nie dopisywała, u nas było słonecznie i radośnie!

 • Podsumowanie projektu Aktywna Młodzież

  24.04.2017

   

  27.04.2017r. w naszym Ośrodku odbyło się podsumowanie projektu "Czy znasz sportową Warszawę?" w ramach V i VI edycji " Aktywna młodzież mieszka w Warszawie". Grupa gimnazjalistów: Paulina, Kuba, Maciek, Dominik, Mateusz i Daniel nieźle nas zakręciła.

  Zaprezentowała pełny energii i ruchu układ  oraz  film zachęcający do  aktywności  fizycznej. Pokazywała ,że można ćwiczyć i przy tym świetnie się bawić. Zachęcała  młodych ludzi do wychodzenia z domu i poznawania sportowych miejsc  Warszawy . Zaproszenie na imprezę przyjął  medalista olimpijski  - Robert Korzeniowski. Pełen wzruszenia film z dokonań sportowych pana Roberta przypomniał nam jego niesamowitą historię. Cieszymy się , że  był  razem z nami,  że zadawał podchwytliwe pytania konkursowe i  składał autografy. W Parku Fontann  poprowadził  rozgrzewkę i  porwał wszystkich do wspólnego biegu .Pokazał jak  należy chodzić i dbać o swoją kondycję. Dziękujemy za wskazówki i mądre słowa. Do zobaczenia na trasie.

   

  Więcej zdjęć znajduje się w albumie...

   

 • Nasze sukcesy

  09.04.2017

   

  Nasze osiągnięcia w Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Języka Angielskiego dla Niesłyszących i Słabosłyszących.

  Przeczytaj więcej w dziale Nasze sukcesy.

 • Nasze sukcesy

  02.04.2017

   

  Nasze osiągnięcia w XX Międzynarodowych Biegach Przełajowych Młodzieży Niesłyszącej.

  Przeczytaj więcej w dziale Nasze sukcesy.

 • Program "Bezpieczna woda"

  07.04.2017

   

  W dniu 7 kwietnia 2017r. dla klas 1 - 6 szkoły podstawowej odbyły się zajęcia z instruktorem żeglarstwa  ze Sztorm Grupy, z programu " Bezpieczna woda". Tematyką spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo  podczas aktywnego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i młodzieży.

   

   

  Zajęcia były prowadzone w formie prezentacji, jednocześnie wciągały uczniów w dyskusje i analizę rzeczywistych wypadków. Omawiane były: zasady zachowania nad wodą, miejsca niebezpieczne np. rzeki, kąpieliska niestrzeżone, lód, środki ratunkowe i asekuracyjne, sporty wodne i bezpieczeństwo, sposoby wzywania pomocy, analiza prawdziwych wydarzeń, znaki i sygnały nad wodą. Uczniowie z  dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania Pana Pawła i zadawali swoje. Niedługo wakacje i poruszane tematy staną się bardziej aktualne. Pamiętajmy o nich.

 • Warsztaty Ebru

  02.02.2017

   

  2 lutego odbyły się w internacie warsztaty Ebru, sztuki malowania na wodzie. Dzieci uczyły się starodawnej sztuki, która pochodzi z Turcji. Warsztaty poprowadziła mistrzyni Ebru pani Marta we współpracy z Instytutem Yunus Emre.

   

 • Dzień Żółty

  01.02.2017

   

  1 dzień lutego był w naszym Ośrodku DNIEM ŻÓŁTYM. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum mieli na sobie coś żółtego. Przynajmniej na chwilę udało nam się zapomnieć o zimowej szarudze za oknem.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zobacz też zdjęcia w albumie...

   

Wiadomości

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie
  00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 6
 • 022 831 32 09
  022 831 32 00 (fax)

Galeria zdjęć