• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty świąteczne w świetlicy.

      Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia zagościł już w szkolnej świetlicy dnia 6 grudnia 2019 r. w świetlicy różowej i pomarańczowej odbyły się Rodzinne warsztaty plastyczne. Rodzice i babcie naszych uczniów odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. W świątecznej atmosferze powstały choinki i kartki. Pracę umilała muzyka, słodkości i aromatyczna zimowa herbatka. Warsztaty plastyczne były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor i radość tworzenia ozdób.

     • Andrzejki

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki.

      W czwartek, 28 listopada w naszym Ośrodku odbyła się zabawa andrzejkowa, był to magiczny wieczór pełen wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło również różnych, ciekawych zabaw i konkursów. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, przygotowana przez naszych absolwentów. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i udaną zabawę!

     • Konkurs - skarbonka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs - skarbonka.

      We wtorek, 26 listopada odbyło się podsumowanie konkursu na najfajniejszą skarbonkę. Konkurs towarzyszył ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” i polegał na wykonaniu skarbonki dowolną techniką, cieszył się dużym zainteresowaniem. W konkursie udział wzięły grupy internackie, świetlicowe i przedszkolne. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się bardzo trudne, ponieważ wszystkie skarbonki były bardzo pomysłowe. Ostatecznie przyznano następujące wyróżnienia: III miejsce – grupa „Misie” (przedszkole), II miejsce – grupa I (internat), I miejsce – świetlica niebieska, wyróżnienie za pomysłowość – grupa III (internat). Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • Warsztaty stolarskie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty stolarskie.

      W poniedziałek, 25 listopada wychowankowie naszego internatu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach stolarskich zorganizowanych przez „FabLab Wbijaj!”. Chłopcy mieli możliwość pozyskania wiedzy na temat stolarstwa i ogólnego majsterkowania. Warsztaty były świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

     • Światowy Dzień Poczty, Dzień Znaczka Pocztowego i Tydzień Pisania Listów,

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Poczty.

      Z okazji Światowego Dnia Poczty, Dnia Znaczka Pocztowego i Tygodnia Pisania Listów, uczniowie klasy 8a zaprosili do szkoły pracownika poczty polskiej. Podczas wizyty pan listonosz ciekawie opowiadał o swojej pracy i odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Na koniec spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu na "Najpiękniejszy znaczek pocztowy". Z 21 prac jury wyróżniło 10 - najciekawszych i najstaranniej wykonanych. Nagrodami w konkursie były prezenty podarowane przez Pocztę polską. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych.

     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Życzliwości.

      21 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Klasa 7 b zorganizowała na przerwach różne zabawy i zadania. Uczniowie dmuchali balony i odczytywali to co zostało na nich napisane, następnie musieli przyporzadkować swój wyraz do odpowiedniej grupy: życzliwa emotka, życzliwy to inaczej..., magiczne słowa czy też pozdrowienia. Kolejna zabawa polegała na prawieniu sobie komplementów i tworzeniu z włóczki " Pajęczyny życzliwości i komplementów ", na koniec uczniowie losowali zadania ze słoja "Zadań życzliwości",  które musieli wykonać na kolejnej przerwie. To był udany dzień, pełen życzliwości i uśmiechów:)

     • Apel z okazji Święta Niepodległości

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel z okazji Święta Niepodległości..

      Dnia 13.11. 2019 roku odbył się w naszej szkole Apel z okazji Święta Niepodległości. Podczas Apelu dowiedzieliśmy się komu Polska zawdzięcza niepodległość. Podczas prezentacji, ukazane zostały sylwetki nie tylko Józefa Piłsudskiego, ale również innych twórców wolnej Polski. Dowiedzieliśmy się kim byli: Ignacy Jan Paderewski, Ignacy Daszyński, Roman Dmowski, Wincenty Witos i Wojciech Korfanty. Prezentacja była okazją do wspólnej zabawy, podczas której każda z omawianych postaci była przez nas prezentowana za pomocą gestów. Tego dnia obejrzeliśmy również film pt: Triumf, którego autorami byli nasi koledzy z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Film przybliżał tematykę Powstania Wielkopolskiego i bardzo się wszystkim podobał. Po jego projekcji nagrodziliśmy autorów gromkimi brawami

     • Prawa dziecka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Prawa dziecka.

      W związku z przypadającą 20.XI.2019 roku - 30 rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, uczniowie klas 1-8 naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego „Znam moje prawa” zorganizowanego przez zespół ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Uczniowie zostali zapoznani z dokumentem określającym prawa dziecka - Konwencją Praw Dziecka. Nauczyciele uświadomili dzieciom, że istnieją osoby i instytucje, do których mogą zwrócić się po pomoc, jeśli ich prawa zostaną naruszone. Zadaniem uczniów klas 1–5 było wykonanie plakatu, klasy 7-8 przygotowały komiksy. W kategorii dzieci młodszych wyróżnienia otrzymali: Klasy 1b i 1c oraz 3b. W kategorii dzieci starszych wyróżnienia otrzymali: Klasa 8c oraz uczennica klasy 7b

     • #SzkołaDoHymnu

     • 8 listopada nasz Ośrodek wziął udział w akcji #SzkołaDoHymnu. O godzinie 11:11 wspólnie zaspiewaliśmy hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Na ekranie widoczny był także hymn ukazany w PJM. Wspaniałe było w ten sposób upamiętnić bohaterstwo naszych przodków!

     • Światowy Dzień Jeża

     • W dniu 7 listopada świetlica różowa i pomarańczowa obchodziła Światowy Dzień Jeża. Dzieci poznały pożyteczną rolę jeży w ekosystemie. Poprzez zabawę, działania plastyczne i kulinarne dzieci kształtowały postawy proekologiczne. W czasie zajęć świetlicowych wykonaliśmy jeża z papieru oraz zrobiliśmy owocowe jeże z owoców sezonowych.

     • Warsztaty Mali Einsteini

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty Mali Einsteini.

      5 listopada dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1-5 wzięli udział w warsztatach Mali Einsteini. Najpierw pani prowadząca zrobiła pokaz bezpiecznego ognia. Następnie dzieci rozwijały rozumienie zjawisk z dziedziny przyrodniczej i zrobiły koktajl slime. To była świetna zabawa!

     • Lekcja golfa

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja golfa.

      W ramach nagrody za udział w konkursie fotograficznym "Moje wakacje" grupa wyróżnionych uczniów wzięła udział w pierwszej lekcji nauki gry w golfa. Uczniowie zapoznali się z historią tego sportu oraz podstawowymi zasadami gry. Było dużo wrażeń i emocji. Dziękujemy KKorasiak Golf za możliwość uczestniczenia w tak fajnej przygodzie.

     • Pokaz filmów ekologicznych w Bibliotece

     • 17 października uczniowie z klas 5,7 i 8 uczestniczyli w pokazach filmów ekologicznych w Bibliotece przy ulicy Świętojańskiej 5 w Piwnicy pod Regałami.Uczniowie obejrzeli najlepsze i najnowsze produkcje filmów o tematyce ekologicznej z różnych stron. świata. Filmy dotyczyły bardzo ważnych problemów ochrony środowiska: wyrębu lasów, suszy, smogu, plastikowych odpadów. Po filmie była krótka dyskusja podczas której uczniowie mówili co najbardziej ich poruszyło. Nasi uczniowie dużo wiedzą o ekologii. Tak trzymać...

     • Samorząd u przedszkolaków

     • 6 listopada uczniowie z Koła biologiczno-fizycznego i koła chemicznego z klas 7 i 8 w ramach akcji SU Niech się zawsze starszy opiekuje młodszym odwiedzili przedszkolaczki z grupy Misie i Żabki. Starsi uczniowie przygotowali bardzo ciekawe zajęcia dotyczące zjawisk pogodowych. Za pomocą latarki i kawałka szklanego przedmiotu na ścianie udało się pokazać tęczę potem razem z przedszkolakami wykonali doświadczenie Tęcza na talerzu, a na koniec pomogli młodszym kolegom w wykonaniu pracy plastycznej. Na pożegnanie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Uśmiech, ciekawość oraz ogromne zaangażowanie  przedszkolaków bardzo ucieszyły starszych kolegów. Do zobaczenia:-)

     • Bal wszystkich świętych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal wszystkich świętych.

      Bal Wszystkich Świętych W dniu 31.X.2019 odbył się Bal Wszystkich Świętych. Na uroczystości zawitały aniołki, zakonnice, księża, święci oraz papież. Jak przystało na bal, został on rozpoczęty polonezem. Uczniowie młodszych klas oraz przedszkole przygotowali układy taneczne do wybranego utwory o tematyce religijnej za co zostali nagrodzeni. Uczestników balu czekało mnóstwo niebiańskich atrakcji. Odbyło się „Przejście przez wzburzone morze”, bitwa na kulki, wyścigi rydwanów. Jak co roku odwiedzili nas starsi koledzy z Technikum, którzy przedstawili nam postacie Świętych. W przerwie odbył się poczęstunek dla niebiańskiej ekipy. Dziękujemy za pomoc w organizacji balu Dyrekcji Ośrodka, Ojcom Franciszkanom, PZU, Pentacomp i Arla Foods.

     • Tydzień kodowania - CodeWeek

     • W dniach 7-18 października uczniowie klasy 2 oraz klas 4-8 wzięli udział w Code Week 2019. Dzieci z klasy 2 wykonały łącznie 10 zadań związanych z kodowaniem, między innymi opowiadały bajki za pomocą symboli, rozszerzały rzeczywistość z puzzlami AR, zamieniły się w dyrygentów i stworzyły zakodowaną orkiestrę, grały w zakodowaną grę matematyczną. natomiast uczniowie klas 4-8 zaprogramowali gre ternowa na terenie szkoły, wykazali sie przy tym dużą pomysłowością.To była świetna zabawa i na pewno weźmiemy udział w CodeWeek w przyszłym roku!

     • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

      Nasza szkoła uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem:Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mogli nadrobić te zaległości. Dorośli zaś, mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Uczniowie klasy 8b sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników naszej szkoły. W czasie akcji okazało się, że wszyscy pracownicy doskonale znają i pamiętają tabliczkę mnożenia. Dorosłym gratulujemy znajomości tabliczki, a dzieciom dziękujemy za chwile radosnej zabawy. Koordynatorzy akcji: M. Pruszyńska i J. Puławska

     • Dodatkowe zajęcia w internacie

     • Film z pazdziernikowych zajęć przeprowadzonych w grupie I internatu przez studentki APS. Dziewczyny wspólnie wykonały maseczki na twarz i szyję.

  • Kontakty

   • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • 022 831 32 09 022 831 32 00 (fax)
   • 00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 6
   • https://www.facebook.com/sosw15/
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • poniedziałek - czwartek 8.00 - 11.00 i 13.00 - 15.00 piątek 8.00 - 15.00
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
  • Logowanie