• Laboratorium Przyszłości - informacje

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Laboratoriów Przyszłości  zakupiliśmy wyposażenie techniczne potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 196 w w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych o wysokości 30 000 zł. W ramach tych środków zakupiono min.:
        Drukarka 3D i fiamenty
        Mikrokontroler zestaw startowy
        Mikrokontroler zestaw rozszerzony
        Lutownica i drut lutowniczy
        Aparat fotograficzny, lustrzanka
        Mikroport. Zestaw mikrofonów nagłownych.
        Zestaw mikrofonów bezprzewodowych
        Mikrofon kierunkowy
        Gimbal
        Corel Pinnacle Studio
        Wizualizer
        Maszyna do szycia
        Opiekacz
        Robot. Zestaw konstrukcyjny (klocki)
        Robot wielofunkcyjny planetarny
        Wiertarko - wkrętarka
        Programming Time. Zestaw do nauki kodowania i programowania.
        Wypalarka do drewna
        Długopis 3D