• Osiągnięcia 2017/2018

    • MAJ

     XII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących.
     W najtrudniejszej kategorii klas trzecich II miejsce zajął Kacper z klasy 3a, III miejsce zajął Dawid z klasy 3b.
     W kategorii klas drugich Mateusz z klasy 2a zajął V miejsce. Gratulujemy!

      

     KWIECIEŃ

     W dniach 20.04 - 22.04.2018r. odbyły się w Poznaniu XXI MIĘDZYNARODOWE BIEGI PRZEŁAJOWE MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ. Jak co roku wzięło w nich udział wielu sportowców z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Klubów Sportowych z całej Polski oraz zawodnicy z Białorusi - z Mińska.
     Biegi przełajowe rozgrywały się na malowniczych terenach rekreacyjnych Jeziora maltańskiego. Uczniowie w wolnym czasie zwiedzali Stary Rynek z Renesansowym Ratuszem, kamieniczki, Bazylikę archidiecezjalną. Miło spędzali czas w Termach maltańskich i w Parku linowym.
     Zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Uczestniczący w nich zawodnicy startują w Mistrzostwach Europy i Świata Niesłyszących, na co dzień trenują w klubach sportowych. Występ naszych uczniów był bardzo udany. Nasi uczniowie zaskoczyli nas swoją postawą i dojrzałością. Umiejętnie rozkładali siły na dystansie i potrafili pięknie finiszować.

     II miejsce w II kategorii do lat 18 w biegu na 2000 m wśród dziewcząt zajęła Agata Dampc.
     VIII i IX miejsce w kategorii 16 – 18 lat w biegu na 2000 m wśród dziewcząt zajęły odpowiednio: Joanna Truszkowska i Agata Gronowska.
     Wśród chłopców w I kategorii do lat 15 w biegu na 2000 m II miejsce wywalczył Mateusz Choim, a na III miejscu uplasował się Paweł Murziński. VI miejsce w biegu na 3000m w kategorii 16 – 18 lat wywalczył Filip Włodarski.
     W sztafecie 6x 1000 metrów biegli chłopcy i dziewczynki zajmując punktowane III miejsce. Na duże słowa uznania zasługuje postawa naszych uczniów, startowali razem ze starszymi o kilka lat uczniami, bo z III kat. wiekową 18 – 22 lat.
     Zawodnicy w nagrodę otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy, a od sponsora zawodów firmy „Teno” pamiątkowe koszulki i gadgety firmowe.
     W punktacji ogólnej, jako Ośrodek, zajęliśmy III miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar.

      

     LUTY

     9 lutego 2018 r. odbył się II KONKURS WIEDZY O SPORCIE, w którym wzięli udział nasi gimnazjaliści – Mateusz z kl. IIa i Dawid z klasy IIIb. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą z tematyki sportowej. Mimo trudnych pytań, nasi reprezentanci odnieśli duży sukces zajmując indywidualnie miejsca: II – Dawid oraz V – Mateusz, natomiast jako drużyna chłopcy wywalczyli miejsce II.
     Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

  • Kontakty

   • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • 022 831 32 09 022 831 32 00 (fax)
   • 00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 6
   • https://www.facebook.com/sosw15/
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • poniedziałek - czwartek 8.00 - 11.00 i 13.00 - 15.00 piątek 8.00 - 15.00
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
  • Logowanie