• 07.12.2020 22:49
          • Odwiedziny Mikołaja w przedszkolu...
          • 4 grudnia w przedszkolu odbyło się wielkie świętowanie Mikołajek. I Ci mali i Ci duzi przebrali się w stroje typowo świąteczne. Na początek dzieci obejrzały nagranie od Świętego Mikołaja, który to przygotował dla dzieci 5 Mikołajkowych zadań. Dopiero po wykonaniu zadań pomocnik Mikołaja - ELF mógł rozdać dzieciom prezenty. Pierwszym zadaniem było obejrzenie i wysłuchanie prezentacji o Świętym Mikołaju, a następnie udzielenie przez dzieci odpowiedzi na pytania. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszka Św. Mikołaj, jak wygląda Mikołajowa wioska, kto pomaga Świętemu Mikołajowi pakować i rozdawać prezenty i co najważniejsze skąd Mikolaj wie o marzeniach dzieci. Drugim zadaniem była zabawa pt. "Wędrujący dzwoneczek". Dzieci musiały podawać sobie w kole tak dzwoneczek, żeby nie zadzwonił. Przedszkolaki wykonały to zadanie perfekcyjnie. Trzecim zadaniem był taniec do muzyki wg ustalonych zasad. Nasze dzieci są niesamowite i to zadanie także nie sprawiło Im żadnych trudności:) a czwarte zadanie sprawiło dzieciom wiele radości bo wiecie co to było ??? Przeciskanie się przez komin  oj tak tak nasze przedszkolaki zamieniły się w Mikołaje i zobaczyły jak to jest dostarczać prezenty przez komin, w piątej kopercie z zadaniem były zdjęcia Mikołaja z różnymi minkami i dzieci musiały je odtworzyć. Nasze przedszkolaki z wszystkim zadaniami poradziły sobie perfekcyjnie i nadszedł czas na otwarcie szóstej koperty, w której byly pozdrowienia od Świętego Mikołaja i pomocnik Elf rozpoczął rozdawanie prezentów. Na sam koniec dzieci wykonały w swoich grupach piękne prace plastyczne ozdabiając różnymi technikami portret Świętego Mikołaja.
            Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i życzymy, aby każdy z Was znalazł 6 grudnia w swoim domu prezent od Mikołaja

Elf rozdaje dzieciom zadania w kopertach

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki w przedszkolu.