O Ośrodku

• O nas

W ośrodku pracują wysoko wykwalifikowani, systematycznie dokształcający się  nauczyciele, wychowawcy i specjaliści z przygotowaniem surdopedagogicznym oraz studiami kierunkowymi. Zajęcia specjalistyczne i terapeutyczne prowadzą: surdologopedzi, neurologopedzi,  logopedzi, reedukatorzy, psycholodzy, pedagodzy i inni specjaliści.

Placówka posiada nowoczesne pracownie: komputerową, biologiczną, plastyczną, oraz gabinety: logopedyczne, wczesnego wspomagania, psychologa, Integracji Sensorycznej, rehabilitacji ruchowej, EEG Biofeedback.

Wszystkie oddziały dysponują klasami dobrze wyposażonymi w pomoce dydaktyczne dostosowane do uczniów z wadą słuchu, salę gimnastyczną i rytmiczną. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w komputery, a większość także w tablice multimedialne.

Podnosząc jakość pracy ośrodka kadra opiera się na zasadach współpracy nauczycieli i rodziców. Podstawową zasadą jest wspieranie rodziców specjalistycznymi poradami, prowadzenie warsztatów dla rodziców oraz prowadzenie zajęć otwartych. Szkoła gwarantuje poszanowanie uczuć religijnych i wychowania w duchu tolerancji i godności.

Tradycyjnie w dniu rozpoczęcia roku szkolnego organizowane są integrujące pikniki rodzinne.

Ośrodek stale współpracuje z APS im. Marii Grzegorzewskiej i IFiPS w Kajetanach oraz PZG.

Ośrodek mieści się w dawnym pałacu Sapiehów, który znajduje się w centrum Warszawy na Nowym Mieście, co sprzyja dogodnemu dojazdowi. Uczniowie mają do swojej dyspozycji bezpieczny, ogrodzony teren przyszkolny z nowoczesnym boiskiem do piłki nożnej i siatkowej, bieżnią oraz bezpiecznym placem zabaw.