• Walentynki w bibliotece

• 20.02.2021 14:29
          • Obchody święta zakochanych w szkolnej biliotece
          • Z okazji Walentynek biblioteka szkolna zaprosiła swoich czytelników na „Randkę w ciemno….z książką”. Na zainteresowanych czekały tajemnicze książki zapakowane szczelnie w papier i ozdobione czerwonymi serduszkami. Czytelnicy wypożyczali książki nie znając ich tytułu ani autora. Każdy, kto odważył się przyjść na „randkę” do biblioteki, otrzymał również walentynkową zakładkę do książki z cytatem o miłości oraz walentynkowego lizaka. Akcja ta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli, a także wywołała dużo uśmiechu i pozytywnych emocji. Wybór w ciemno wpłynął również na poszerzenie gustów czytelniczych. Uczniowie mieli okazję wypożyczyć i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wybrali. Taka forma prezentuje zalety, jakie daje czytelnikowi spotkanie z książką. Zaczynając od tego, że czytanie rozwija, pobudza wyobraźnię i kreatywność, poprawia pamięć, wzbogaca słownictwo, stymuluje umysł i rozwija empatię, to również relaksuje i poprawia sen. Przygotowane pozycje książkowe rozeszły się niczym świeże bułeczki. Mamy nadzieję, że wszystkie książkowe „randki” będą udane.

Kliknij w zdjęcie poniżej, aby przejść do Galerii: