• Warsztaty

• 16.03.2023 10:30
          • WARSZTATY EDUKACYJNO-PLASTYCZNE „Praskie ABC”

W dniach 13 i 20 września 2021r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć
            w warsztatach edukacyjno – plastycznych „Praskie ABC” organizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu edukacyjno – kulturalnego „Praskie historie wokół nas” dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski.

Dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania o znanych wydarzeniach, miejscach i zabytkach związanych z historią dzielnicy Praga. Prowadzący zajęcia, pan Sławomir Szczocki, podczas prezentacji multimedialnej przedstawił w sposób jasny i przystępny rys historyczny każdego omawianego punktu, a jednocześnie odwoływał się do współczesnego wyglądu dzielnicy. Dzieci z uwagą oglądały historyczne i współczesne zdjęcia miejsc na Pradze i chętnie odpowiadały na pytania. Kluczem do kolejności poznawania miejsc na Pradze był  alfabet np. litera B jak Bazar Różyckiego, C jak Cerkiew św. Marii Magdaleny, D jak Dworzec Wileński,                   S jak Szpital Praski, M jak Muzeum Pragi, Z jak ZOO itd.

Następnie  podczas zabawy słowno – obrazkowej uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę - jakie miejsca na Pradze zapamiętali.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik miał za zadanie narysować wybrane miejsce spośród wcześniej prezentowanych: ZOO, Stadion Narodowy, Most Śląsko-Dąbrowski, Fabrykę Wedla, Muzeum Pragi, Kapelę Praską, Szpital Praski i inne. Wybrane karty narysowane przez dzieci będą wykorzystane do powstania gry memory o Pradze.