• AKTUALNOŚCI

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia zagościł już w szkolnej świetlicy dnia 6 grudnia 2019 r. w świetlicy różowej i pomarańczowej odbyły się Rodzinne warsztaty plastyczne. Rodzice i babcie naszych uczniów odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. W świątecznej atmosferze powstały choinki i kartki. Pracę umilała muzyka, słodkości i aromatyczna zimowa herbatka. Warsztaty plastyczne były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor i radość tworzenia ozdób.

ŚWIATOWY DZIEŃ JEŻA

W dniu 7 listopada świetlica różowa i pomarańczowa obchodziła Światowy Dzień Jeża. Dzieci poznały pożyteczną rolę jeży w ekosystemie. Poprzez zabawę, działania plastyczne i kulinarne dzieci kształtowały postawy proekologiczne. W czasie zajęć świetlicowych wykonaliśmy jeża z papieru oraz zrobiliśmy owocowe jeże z owoców sezonowych.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI

Z okazji Światowego Dnia Żywności w świetlicy różowej i pomarańczowej odbyły się warsztaty „ EkoMisja- nie marnuję”. Zajęcia prowadziła p. J. Galek z Banku Żywności SOS w Warszawie. Celem warsztatów  było uświadomienie dzieciom problemu marnowania jedzenia i wpływu tego zjawiska na występowanie negatywnych zmian środowiskowych.

Przez cały tydzień wychowankowie poznawali zasady zdrowego żywienia i przechowywania żywności w lodówce. Wykonaliśmy także pyszne i kolorowe naleśniki.

ORIGAMI W ŚWIETLICY

W świetlicy rusza projekt Origami czyli czarowanie za pomocą kolorowego papieru.
        Dzieci mają już mnóstwo pomysłów!!!

DZIEŃ DRZEWA

Praca plastyczna z okazji Dnia Drzewa w świetlicy białej i czerwonej

DZIEŃ KRÓLIKA

26 września w świetlicy pomarańczowej i różowej naszego ośrodka odbył się Światowy Dzień Królika. Z tej okazji dzieci przygotowały zdrowy koktajl z marchewek, jabłek bananów oraz nasion chia  a także wykonały portrety królików z bibuły. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o przysmakach królików i ich potrzebach o tym jak należy je traktować i dbać o nie w domu.