• Osiągnięcia 2016/17

•

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA NIESŁYSZĄCYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH

W dniach 7-9 kwietnia 2017 roku w Szczecinie odbył się Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Angielskiego dla Niesłyszących i Słabosłyszących.

W konkursie wzięło udział  45 uczniów z 17 ośrodków z całej Polski.

XX MIĘDZYNARODOWE BIEGI PRZEŁAJOWE MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ

W dniach 31.03 - 02.04.2017r.  odbyły się w Poznaniu XX MIĘDZYNARODOWE BIEGI PRZEŁAJOWE MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ. Jak co roku  wzięło w nich  udział wielu sportowców z  Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Klubów Sportowych z całej Polski oraz zawodnicy z Białorusi - z Mińska

Biegi przełajowe rozgrywały się na malowniczych terenach rekreacyjnych Jeziora maltańskiego. Uczniowie w wolnym czasie zwiedzali Stary Rynek z Renesansowym Ratuszem, kamieniczki, Bazylikę archidiecezjalną. Miło spędzali czas w Termach maltańskich i w Parku linowym.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Uczestniczący w nich zawodnicy startują w Mistrzostwach Europy i Świata Niesłyszących, na co dzień trenują w klubach sportowych. Bardzo duża liczba startujących w poszczególnych biegach, sprawiła ogromną konkurencję i zainteresowanie. Występ naszych uczniów był bardzo udany.  Nasi uczniowie zaskoczyli nas swoją postawą i dojrzałością. Umiejętnie rozkładali siły na dystansie i potrafili pięknie finiszować.

IV miejsce w I kategorii do lat 15 w biegu na 1000 m wśród dziewcząt zajęła Joanna, V - Agata, a VI miejsce - Karolina .

Wśród chłopców w I kategorii do lat 15 w biegu na 2000 m IX miejsce  wywalczył Filip. W II kategorii chłopców, 16 - 18 lat II miejsce wywalczył Maciej, IX  - Mateusz, XII - Daniel.

W sztafecie 6x 1000 metrów biegli chłopcy i dziewczynki zajmując VII miejsce. Na duże słowa uznania zasługuje postawa naszych uczniów, startowali razem ze starszymi o kilka lat uczniami, bo z III kat. wiekową 18 – 22 lat.

W biegu VIP – ów ( nauczycieli, wychowawców ) na 1000 m IV miejsce zajęła jedna startująca w tym roku- Renata Wilczek. Zawodnicy w nagrodę otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy, a od sponsora zawodów firmy „Teno” pamiątkowe koszulki i zestawy kosmetyków.

W punktacji ogólnej, jako Ośrodek, zajęliśmy VI miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar.

NOWOROCZNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

24 stycznia 2017r wychowankowie naszego Ośrodka wzięli udział w Noworocznym Konkursie Wiedzy o Sporcie, który odbył się w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii  nr 7 przy ul. Osowskiej. W konkursie startowało 24 zawodników z różnych warszawskich ośrodków wychowawczych. Każdy z zawodników odpowiadał na pytania losowane spośród listy 150 zagadnień. Do ostatniego z trzech etapów konkursu przystąpiło 5 zawodników, w tym trzech wychowanków naszego Ośrodka.

I miejsce w konkursie zajął Jakub ,

II miejsceDawid,

a III miejsceKacper.

W kategorii zespołowej nasi reprezentanci wywalczyli I miejsce.

Gratulujemy!

______________________________________________________________________

II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ SPECJALNYCH

WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

24 listopada 2016 roku najlepsi szachiści z naszego Ośrodka, wyłonieni w konkursie wewnątrzszkolnym: Kuba Pogorzelski, Mateusz Choim i Paweł Murziński, wzięli udział w II Międzyszkolnym Turnieju Szachowym Szkół Specjalnych Województwa Mazowieckiego, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych Nr 99 przy ul. Różanej. W turnieju startowało 23 przedstawicieli różnych szkół specjalnych z Warszawy i okolic.

Nasi wspaniali reprezentanci odnieśli ogromny sukces.

Mateusz zajął 1 miejsce,

Kuba 2 miejsce,

a Paweł, który był jednym z najmłodszych uczestników – zajął 6 miejsce.

Ponadto Kuba i Paweł zostali wyróżnieni w dodatkowym zadaniu, polegającym na zaplanowaniu dwóch ruchów prowadzących do wygrania partii.

Gratulujemy i życzymy dalszych szachowych sukcesów!!!