Nasze sukcesy

• Osiągnięcia 2017/2018

• MAJ

XII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących.
          W najtrudniejszej kategorii klas trzecich II miejsce zajął Kacper z klasy 3a, III miejsce zajął Dawid z klasy 3b.
          W kategorii klas drugich Mateusz z klasy 2a zajął V miejsce. Gratulujemy!

KWIECIEŃ

W dniach 20.04 - 22.04.2018r. odbyły się w Poznaniu XXI MIĘDZYNARODOWE BIEGI PRZEŁAJOWE MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ. Jak co roku wzięło w nich udział wielu sportowców z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Klubów Sportowych z całej Polski oraz zawodnicy z Białorusi - z Mińska.
          Biegi przełajowe rozgrywały się na malowniczych terenach rekreacyjnych Jeziora maltańskiego. Uczniowie w wolnym czasie zwiedzali Stary Rynek z Renesansowym Ratuszem, kamieniczki, Bazylikę archidiecezjalną. Miło spędzali czas w Termach maltańskich i w Parku linowym.
          Zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Uczestniczący w nich zawodnicy startują w Mistrzostwach Europy i Świata Niesłyszących, na co dzień trenują w klubach sportowych. Występ naszych uczniów był bardzo udany. Nasi uczniowie zaskoczyli nas swoją postawą i dojrzałością. Umiejętnie rozkładali siły na dystansie i potrafili pięknie finiszować.

II miejsce w II kategorii do lat 18 w biegu na 2000 m wśród dziewcząt zajęła Agata Dampc.
          VIII i IX miejsce w kategorii 16 – 18 lat w biegu na 2000 m wśród dziewcząt zajęły odpowiednio: Joanna Truszkowska i Agata Gronowska.
          Wśród chłopców w I kategorii do lat 15 w biegu na 2000 m II miejsce wywalczył Mateusz Choim, a na III miejscu uplasował się Paweł Murziński. VI miejsce w biegu na 3000m w kategorii 16 – 18 lat wywalczył Filip Włodarski.
          W sztafecie 6x 1000 metrów biegli chłopcy i dziewczynki zajmując punktowane III miejsce. Na duże słowa uznania zasługuje postawa naszych uczniów, startowali razem ze starszymi o kilka lat uczniami, bo z III kat. wiekową 18 – 22 lat.
          Zawodnicy w nagrodę otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy, a od sponsora zawodów firmy „Teno” pamiątkowe koszulki i gadgety firmowe.
          W punktacji ogólnej, jako Ośrodek, zajęliśmy III miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar.

LUTY

9 lutego 2018 r. odbył się II KONKURS WIEDZY O SPORCIE, w którym wzięli udział nasi gimnazjaliści – Mateusz z kl. IIa i Dawid z klasy IIIb. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą z tematyki sportowej. Mimo trudnych pytań, nasi reprezentanci odnieśli duży sukces zajmując indywidualnie miejsca: II – Dawid oraz V – Mateusz, natomiast jako drużyna chłopcy wywalczyli miejsce II.
          Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.