• Osiągnięcia 2018/19

IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Szachowego Różana 2018

• 4 grudnia odbyła IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Szachowego Różana 2018, w którym wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły: Mateusz Choim, Jakub Pawłowski i Paweł Murziński. Młodzi szachiści rozegrali po 5 trudnych rund. W turnieju startowało aż 33 zawodników ze szkół specjalnych z całego województwa mazowieckiego. Mateusz Choim zajął drugie miejsce, Paweł Murziński uplasował się na 5 pozycji. Dokładnie w połowie stawki znalazł się Jakub Pawłowski. Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie naszego Ośrodka, serdecznie gratulujemy wysokich miejsc i życzymy dalszych szachowych sukcesów!

III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Sporcie

• 22 stycznia nasz  ośrodek zajął II miejsce drużynowo w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Sporcie.

Konkurs plastyczny

• Dom Kultury Muranów zorganizował konkurs plastyczny pt. Zachwyceni krajobrazem Wietnamu. Nasi uczniowie wykonali prace a jedna z nich zdobyła trzecią nagrodę.

III nagroda w konkursie
          Zachwyceni krajobrazem Wietnamu

Konkurs teatralny

• W warszawskim Konkursie Teatralnym na Muranowie nasze przedstawienie oparte na legendach warszawskich zdobyło Brązową Wenę. Uczniowie samodzielnie wykonali postacie z legend z materiałów recyklingowych.

Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Angielskiego
          dla Niesłyszących i Słabosłyszących

W dniu  10- 11 maja 2019 r w Kutnie odbył się Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Angielskiego dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Uczestniczyło w nim 33 uczniów z 12 ośrodków z całej Polski.

W kategorii zespołowej nasz Ośrodek zajął IV miejsce. W kategoriach indywidualnych nasi reprezentanci zdobyli wysokie lokaty:

Wojciech Dek ( kl. VI ) zajął II miejsce  w I kategorii

Zuzanna Blahaczek ( kl. III gimnazjum ) zajęła III miejsce w II kategorii

Kamil Sokalski ( kl. III gimnazjum) zajął IV miejsce w II kategorii

W czasie pobytu w Kutnie uczniowie  mogli nie tylko sprawdzić  swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego, ale także zwiedzić miasto i zagrać w kręgle . Była to też okazja do spotkania się uczniów i nauczycieli z różnych ośrodków w Polsce.

XXVII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego

dla Niesłyszących i Słabosłyszących

w Wejherowie

31 maja 2019r. uczniowie klas VI, VII oraz 3 klas gimnazjalnych wyjechali na XXVII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego w Wejherowie.

1 czerwca, tak, tak, w DZIEŃ DZIECKA, uczniowie  przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych i … są wyniki:

WOJCIECH DEK                               I miejsce

MAKSYMILIAN SAWICKI               II miejsce

ZUZANNA BLAHACZEK                    IV miejsce

MATEUSZ CHOIM                             V miejsce

GRATULUJEMY!

Gdy emocje związane z konkursem nieco opadły organizatorzy zadbali o atrakcje  dla uczestników . We Władysławowie spacerowaliśmy Aleją Gwiazd Sportu,  zwiedziliśmy Muzeum Rybołówstwa,  w Rozewiu zdobyliśmy latarnię morską, a w Karwii - plaża, morze i MY. Było cudownie, już nie możemy się doczekać kolejnego konkursu, tym razem we Wrocławiu.

Agnieszka Exner i Dorota Grabowska

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

Konkurs tabliczki mnożenia

W maju uczniowie klas 4, 6 i 7 wzięli udział w Wewnątrzszkolnym Konkursie Matematycznym "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Konkurs był dość trudny, bo wymagał nie tylko biegłej znajomości tabliczki mnożenia, ale też jej wykorzystania w skomplikowanych zadaniach. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Maksymilian Sawicki (7b) i Paweł Murziński (7c)

II miejsce Bartosz Kachniarz (7a)

III miejsce Kamil Wądołkowski (7a)

Najlepszy wynik z klasy 4 uzyskała Weronika Jeżewska, a z klasy 6a - Kamil Młynarski.

Gratulacje!!!