• Dyżur wakacyjny 2024 w przedszkolu

• Zgodnie z przepisami przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem ustalonych przerw.

W miesiącach lipcu i sierpniu 2024 r. przedszkola specjalne i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych specjalnych organizować będą opiekę przez 3 tygodnie.

Rodzice (prawni opiekunowie) będą mogli zapisać dziecko na dyżur wakacyjny bezpośrednio w przedszkolu specjalnym/w szkole podstawowej specjalnej z oddziałami przedszkolnymi. Warunkiem zapisu jest złożenie przez rodziców w dyżurującym przedszkolu/szkole podstawowej „Karty zgłoszenia” wraz z kopią orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego w terminie od 3 do 24 kwietnia 2024 r.

Nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w I turnusie 01-19 lipca 2024r.

Szczegółowe informacje na temat terminów dyżurów, zasad zapisów oraz harmonogram są dostępne na stronie Serwisu Biura Edukacji

Zapisy na dyżur wakacyjny w przedszkolu 2024

Zapisy na dyżury wakacyjne w przedszkolach specjalnych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych specjalnych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

1. Zapisy na dyżury wakacyjne w przedszkolach specjalnych/ oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych specjalnych będą prowadzone poza elektronicznym systemem zapisów.

2. Z opieki wakacyjnej mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do przedszkoli specjalnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych specjalny prowadzonych przez m.st. Warszawę. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci uczęszczające do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego.

3. Rodzice (prawni opiekunowie) będą mogli zapisać dziecko na dyżur wakacyjny bezpośrednio w przedszkolu specjalnym/w szkole podstawowej specjalnej z oddziałami przedszkolnymi. Warunkiem zapisu jest złożenie przez rodziców w dyżurującym przedszkolu/szkole podstawowej „Karty zgłoszenia” wraz z kopią orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego w terminie od 3 do 22 kwietnia 2024 r. w sekretariacie ośrodka.

4. Karta zgłoszenia do wypełnienia.

5. Decyzję o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur wakacyjny podejmuje dyrektor dyżurującego przedszkola specjalnego/szkoły podstawowej specjalnej. Informacja dla kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na dyżur wakacyjny będzie przekazana do 10 maja 2024 r.

6. Warunkiem przyjęcia dziecka jest wniesienie do 31 maja 2024 r. opłaty za żywienie w czasie dyżuru wakacyjnego. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci wnoszą opłatę na konto bankowe przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane na dyżur wakacyjny. Numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić należnoś w przypadku SOSW nr 15 : CITI HANDLOWY 78103015080000000550100118

7. Możliwe jest zwolnienie z opłaty za żywienie pod warunkiem dostarczenia do placówki organizującej opiekę zaświadczenia o finansowaniu posiłków przez OPS lub zaświadczenia o zwolnieniu z opłat za żywienie w macierzystym przedszkolu/szkole i wystąpienie o zwolnienie z opłaty za żywienie w czasie dyżuru wakacyjnego.

8. Brak opłaty za żywienie lub niedostarczenie odpowiedniego zaświadczenia o zwolnieniu z opłaty do 31 maja 2024 r. oznacza rezygnację z miejsca dla dziecka na dyżurze wakacyjnym.

9. Informacji na temat zapisów i oferty poszczególnych przedszkoli i szkół udzielają Dyrektorzy tych placówek.

Terminy dyzurów wakacyjnych.

Dane kontaktowe dostępne są poniżej.

Lista prowadzonych przez m.st. Warszawa przedszkoli specjalnych i szkół podstawowych specjalnych z oddziałami przedszkolnymi.

• Przedszkole Specjalne nr 245 dla Dzieci Słabowidzących „Sowy Mądrej Głowy”, ul. K. Pruszyńskiego 1
            e-mail: ps245@eduwarszawa.pl
            tel.: 22 834 06 89
          • Przedszkole Specjalne nr 343 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego, ul. Twarda 8/12