• Gimnazjum Nr 153

Edukacja w Gimnazjum skoncentrowana jest na zapewnieniu uczniom wszechstronnego rozwoju zgodnie z ich potrzebami i zainteresowaniami. Naszym nadrzędnym celem jest przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych i samodzielnego życia w świecie ludzi słyszących.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone sią w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego (obowiązującą w szkołach ogólnodostępnych). Uczniowie uczą się języka angielskiego. W klasie III przystępują do zewnętrznego egzaminu gimnazjalnego. Arkusze egzaminacyjne są dostosowane do możliwości dzieci słabo słyszących i niesłyszących.

W gimnazjum klasy liczą 5 - 8 uczniów. Daje to nauczycielom możliwość indywidualnego podejścia do każdego ucznia, skutecznego wspierania rozwoju oraz zwracania uwagi na trudności szkolne. Każdy uczeń ma zapewnione dostosowanie form i metod pracy do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu zapewniamy bardzo dobre warunki do nauki i rozwoju.

Wszystkie oddziały dysponują klasami dobrze wyposażonymi w pomoce dydaktyczne dostosowane do uczniów z wadą słuchu, salę gimnastyczną i rytmiczną. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w komputery, a większość także w tablice multimedialne.

Naszym uczniom zapewniamy:

• wszechstronną, wielospecjalistyczną pomoc opartą na zintegrowanym systemie oddziaływań edukacyjnych i terapeutycznych – dla każdego ucznia przygotowywany jest Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny,
          • systematyczną pracę nad rozwojem mowy, wzbogacaniem słownictwa i poprawną artykulacją,
          • fachową opiekę wykwalifikowanych nauczycieli i specjalistów z przygotowaniem surdopedagogicznym,
          • zróżnicowane  tempo nauczania w zależności od możliwości uczniów,
          • zindywidualizowane podejście do uczniów,
          • zajęcia specjalistyczne dostosowane do potrzeb uczniów,
          • możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów,
          • rodzicom zapewniamy wsparcie psychologa i pedagoga,
          • możliwość korzystania z bezpłatnych podręczników,
          • dla uczniów z Warszawy możliwość korzystania z bezpłatnego transportu do szkoły i do domu,
          • dla uczniów spoza Warszawy możliwość bezpłatnego korzystania z pobytu w Internacie.

Absolwenci naszego gimnazjum kontynuują naukę w wybranych przez siebie szkołach ponadgimnazjalnych, a część także na studiach wyższych.

• Kontakt