Oferta Ośrodka

• Ośrodek oferuje:

• naukę w małych zespołach klasowych (4-8 osób),

• fachową kadrę z doświadczeniem w nauczaniu dzieci z wadą słuchu i dysfunkcjami sprzężonymi,

• dostosowanie form i metod nauki zgodnie z potrzebami dzieci z wadą słuchu.

Zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne:

•      logopedię,
        •      terapię pedagogiczną,
        •      rewalidację indywidualną,
        •      muzykoterapię,
        •      EEG Biofeedback
        •      Integrację Sensoryczną,
        •      gimnastykę korekcyjną,
        •      usprawnianie ruchowe.

Stosowanie metod wspomagających:

• metody verbotonalnej,
        • metody W. Sherborne,
        • metody Dobrego Startu,
        • metody P. Dennisona,
        • logorytmiki.

Zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania:

•    koło matematyczne,
        •    koło polonistyczne,
        •    koło plastyczne,
        •    koło historyczne,
        •    koło biologiczno - chemiczne
        •    koło sportowe,
        •    koło teatralne
        •    koło dziennikarskie,
        •    koło fotograficzne,
        •    koło informatyczne.
        •    opiekę psychologa i pedagoga szkolnego,
        •    internat dla dzieci spoza Warszawy,
        •    świetlicę szkolną,
        •    pyszne posiłki w stołówce szkolnej.

Ośrodek organizuje „zielone szkoły”, turnusy rehabilitacyjne, wycieczki oraz wymiany krajowe z podobnymi placówkami w Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu.

Odbywają się tu  imprezy okolicznościowe i uroczystości, np. Andrzejki, bale karnawałowe, Jasełka, Mikołajki, Dzień Dziecka, Dzień Sportu

Uczniowie biorą udział w zawodach szkolnych i międzyszkolnych w piłce nożnej, siatkowej, unihokeju, osiągają wiele sukcesów również  w zawodach sportowych międzyszkolnych. Chłopcy corocznie zajmują medalowe miejsca w rozgrywkach Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej.

Wychowankowie biorą udział i zdobywają wiele nagród w różnych ogólnopolskich konkursach wiedzy np. konkursie historycznym, języka angielskiego, matematycznym, odczytywania mowy z ust.

Bardzo ważną dziedzinę działalności wychowanków stanowi twórczość artystyczna. Uczniowie biorą udział w konkursach i wystawach plastycznych i teatralnych na terenie ośrodka i poza nim zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Ośrodek współpracuje z wieloma instytucjami, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia poprzez realizację projektów edukacyjnych i innowacji pedagogicznych.