• Nasza oferta

• Ośrodek oferuje:

• naukę w małych zespołach klasowych (4-8 osób),

• fachową kadrę z doświadczeniem w nauczaniu dzieci z wadą słuchu, afazją i dysfunkcjami sprzężonymi,

• dostosowanie form i metod nauki zgodnie z potrzebami dzieci z wadą słuchu i afazją.

Zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne:

•      logopedię,

•      terapię pedagogiczną,

•      rewalidację,

•      muzykoterapię,

•      EEG Biofeedback

•      Integrację Sensoryczną,

•      gimnastykę korekcyjną,

•      usprawnianie ruchowe

•     Trening Umiejętności Społecznych

•     Terapię ręki.

Stosowanie metod wspomagających:

• metody verbotonalnej,

• metody W. Sherborne,

• metody Dobrego Startu,

• logorytmiki.

Zajęcia rozwijające zainteresowania:

Ośrodek organizuje wycieczki oraz wymiany krajowe z podobnymi placówkami w Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu.

Odbywają się tu imprezy okolicznościowe i uroczystości, np. Andrzejki, bale karnawałowe, Jasełka, Mikołajki, Dzień Dziecka oraz Dni z Kalendarza Świąt Nietypowych.

Uczniowie biorą udział w zawodach szkolnych i międzyszkolnych w piłce nożnej, siatkowej, unihokeju, osiągają wiele sukcesów również  w zawodach sportowych międzyszkolnych. Chłopcy zajmują medalowe miejsca w rozgrywkach Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej.

Wychowankowie biorą udział i zdobywają wiele nagród w różnych ogólnopolskich konkursach wiedzy np. konkursie historycznym, języka angielskiego, matematycznym, odczytywania mowy z ust.

Bardzo ważną dziedzinę działalności wychowanków stanowi twórczość artystyczna. Uczniowie biorą udział w konkursach i wystawach plastycznych i teatralnych na terenie ośrodka i poza nim zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Ośrodek współpracuje z wieloma instytucjami, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia poprzez realizację projektów edukacyjnych i innowacji pedagogicznych.