• „Dzień Życzliwości i Pozdrowień"

• 21 listopada uczniowie i pracownicy naszej szkoły świętowali „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Wbrew szarej aurze za oknem na korytarzach przeważał kolor żółty a na twarzach gościły uśmiechy. Tego dnia każdy mógł przekazać innej osobie miłe słowo. Członkowie Małego Samorządu obdarowywali wszystkich kartkami z życzeniami, które wykonywali uczniowie oraz pracownicy. Podczas apelu dzieci doszły do wniosku, że bycie życzliwym sprawia wiele radości i powinno się być miłym nie tylko od święta.

• Światowy Tydzień przedsiębiorczości

• W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz ich aktywnej postawy wobec życia, uczniowie klas 4-8 brali udział w szkoleniach i warsztatach.

Klasy 7-8 uczestniczyły w spotkaniu z prawnikami w ramach projektu #Adwokacirozjaśniająprawo. Poznawali również specyfikę pracy i funkcjonowania restauracji Jeff’s.

Na terenie szkoły uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią pieniądza, sposobami oszczędzania, znaczeniem pracy w życiu człowieka oraz zasadami przedsiębiorczości. Poznali również sylwetki znanych ludzi biznesu.

Finałem Tygodnia Przedsiębiorczości było podsumowanie wiedzy uczniów w formie gry escape room.

Agnieszka Kiełbowska

Paulina Stefaniec

Eliza Szeweluk - Kowalska

• KS Pogoń Warszawa - nabór

• Fundacja Klub Sportowy Pogoń Warszawa ogłasza nabór chłopców i dziewczynki roczników 2015-16-17, 2012-13-14, 2009-10-11 z różnymi niepełnosprawnościami do BEZPŁATNYCH TRENINGÓW PIŁKI NOŻNEJ w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy dla dzieci Słabosłyszących nr 15 (ul. Twarda 8/12, 00-105 Warszawa). Każde dziecko za darmo otrzyma strój piłkarski z logo klubu!

Proponowany harmonogram treningów:

14:15 - 15:30 - roczniki 2015-16-17

15:30 - 16:45 - roczniki 2012-13-14

16:45 - 18:00 - roczniki 2009-10-11

ZAPIS DO GRUP TRENINGOWYCH

Dodatkowe informację:

info@pogon.waw.pl

+48 731 077 219 (sms, telegram, whatsapp, viber)

• Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

• Dnia 10.11 w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Gdy Polski zabrakło na mapach świata, dzielni Polacy walczyli o naszą wolność i niepodległość. Wszystkim życzymy radosnych obchodów święta 11 listopada w Dzień Niepodległości.

• Wystawa "Wielkie i małe historie"

• 9 listopada uczniowie klasy 7a byli na wystawie ”Wielkie i małe historie” w otwartym w tym roku Muzeum Historii Polski. Znajduje się ono na terenie Cytadeli Warszawskiej.  Na wystawie pokazano  wybór kilkuset obiektów z blisko 60 tysięcy, które muzeum posiada  w swoich zbiorach.  Uczniowie zobaczyli  dzieła sztuki, zabytki, ale także pozornie zwyczajne przedmioty, które często były świadkami dramatycznych losów ich właścicieli.

• Wycieczka do Twierdzy Modlin

• 7.11.2023 klasy ósme i siódme wybrały się na wycieczkę do Twierdzy Modlin. Do Modlina dojechaliśmy pociągiem i z dworca czekał nas długi marsz z panią przewodnik, która opowiedziała nam wiele ciekawostek związanych z historią tego miejsca. Czy wiecie, że twierdza zajmuje powierzchnię 153 kilometrów kwadrtowych a koszary są w kształcie obważanka i mają długość 2 kilometrów? A wiedzieliście, że decyzję o jej budowie podjął cesarz Napoleon Bonaparte ale przez 102 lata przebywali w niej rosyjscy żołnierze? Twierdzy też nigdy nie udało się zdobyć. W Modlinie zobaczyliśmy Muzeum Kampanii Wrześniowej, wspinaliśmy się na wieżę skąd podziwialiśmy piękny widok na dwie rzeki Wisłę i Narew. Mieliśmy też okazję przejść się podziemnym tunelem i posłuchać opowieści o poszukiwaczach carskiego złota podobno w nim ukrytego. Niestety złota nie znaleźliśmy. Bardzo podobała nam się opowieść o niedźwiedzicy Baśce Murmańskiej, która wraz z polskimi żołnierzami przywędrowała z Syberii do Modlina po I wojnie światowej. Po krótkim odpoczynku i posileniu się pizzą wróciliśmy do szkoły. Wyjazd był bardzo udany, pogoda i humory wszystkim dopisały.

• Dzień dyni

• 31 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto dyni, królowej jesieni. Był to zdecydowanie dzień celebracji koloru pomarańczowego. Na korytarzach przeważała właśnie ta barwa. Uczniowie oraz pracownicy wykonywali pamiątkowe zdjęcia przy dekoracji związanej z jesienią. Uczniowie poznali wiele rodzajów dyń oraz robili dynie różnymi technikami plastycznymi.Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy się przebrali i zachęca do dalszego udziału w przedsięwzięciach organizowanych przez siebie.

• Integracyjny Turniej Unihokeja, z programu " Sportowo, blisko domu"

• W dniu 23 października 2023r.odbył się w naszej szkole Integracyjny Turniej Unihokeja, z programu " Sportowo, blisko domu". W turnieju brały udział dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej i dwie z naszej, z SOSW nr 15. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy 5 - 6 i klasy 7 - 8. Wspaniała postawa sportowa i zaangażowanie wszystkich uczniów sprawiło, że mecze oglądało się z dużą przyjemnością. Ostatecznie obydwie nasze drużyny zwyciężyły. Do zajęcia I miejsca i pucharu dla szkoły przyczynili się następujący uczniowie: Barbara S., Kuba Wł., Julia S., Gabrysia Ch., Kyryl B., Dawid S., Maksymilian S., Marek K., Paul G., Laura A., Kacper G., Kuba War., Yaroslav Ch. Na zakończenie zmagań sportowych każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal i słodką niespodziankę. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!