• "Szkoła Pamięta"

• Jak co roku nasz Ośrodek wziął udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła Pamięta". 30 października uczniowie klasy 7 i 8 odwiedzili dwa warszawskie cmentarze. Klasy siódme były na Cmentarzu Wolskim, a klasy ósme na Powązkach Wojskowych. Uczniowe uczcili pamięć nauczycieli, którzy już od nas odeszli oraz zapalili znicze na grobie patrona Ośrodka profesora Ottona Lipkowskiego. Pamiętali o powstańcach warszawskich i harcerzach z Szarych Szeregów. Klasy piąte i szóste też przyłączyły się do akcji. Dzieci zapaliły znicze w miejscach pamięci zwiazanych z historią Warszawy w czasie II wojny światowej. Pamiętały również o bohaterze narodowym Tadeuszu Kościuszce.

• Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

• Gdy emocje związane z wyborami parlamentarnymi zaczynają opadać wracamy pamięcią do wyborów  Małego Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się na początku października.

W naszej szkole demokracji uczymy się od najmłodszych lat. We wrześniu chętni uczniowie 1-3 zgłosili swoje kandydatury opiekunom Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci z zaangażowaniem prowadzili kampanie wyborcze, przygotowali też plakaty i ulotki.

2 października wszyscy uczniowie klas 1-3 oddali swój głos na kartach do głosowania i tym sposobem wyłonili  Przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego oraz jego Zastępców.

Na czele Małego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 stoją:  Ula z kl. 3b – przewodnicząca; Yakub z kl. 3a, Mohammed z kl. 1b – zastępcy.

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

• DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dziś jest wyjątkowy dzień, kiedy to składamy wyjątkowe podziękowania dla naszych niesamowitych nauczycieli oraz witamy naszych najmłodszych uczniów!

👩‍🏫 Dla naszych Nauczycieli:

Dziękujemy Wam za Waszą cierpliwość, oddanie, i miłość do naszych dzieci! Wasza praca jest nieoceniona, a Wasza rola w kształtowaniu przyszłości naszych dzieci jest nie do przecenienia. Dziś jest Wasz dzień! 🌟

👶 Dla naszych Pierwszoklasistów:

Dziś jest Wasz wielki dzień! Witamy Was w szkolnym świecie, gdzie czeka na Was wiele przygód i odkryć. Jesteśmy pewni, że będziecie doskonałymi uczniami. 🎒

Serdeczne gratulacje dla naszych pierwszoklasistów, a także podziękowania dla naszych nauczycieli za ich trud i zaangażowanie!

• Zawody lekkoatletyczne

• 3 października 2023 roku odbyły się zawody lekkoatletyczne.  Uczniowie i uczennice z klas 1 -3 szkoły podstawowej rywalizowali z uczniami z Instytutu Głuchoniemych w trzech konkurencjach: skoku w dal z miejsca, rzutu piłeczką palantową i biegu na 40 m.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale natomiast zwycięscy trójboju lekkoatletycznego odebrali puchary.

W klasach I najlepszą zawodniczką została Krasucka Zuzanna z 1b natomiast zawodnikiem Khaleel Mohammed również z 1b. W klasach II najlepszą zawodniczką została Strzelczyk Zuzanna z 2a, najlepszym zawodnikiem został Joniuk Maks z Instytutu Głuchoniemych. W klasach III najlepszą zawodniczką została Ulanbekova Kanykei z 3a, najlepszym zawodnikiem został Shareef Yakub również z 3a.

Wszystkie te konkurencje były dostosowane do wieku uczestników, co pozwoliło na stworzenie przyjaznej atmosfery rywalizacji i zachęcenie do aktywności fizycznej. To ważne wydarzenie sportowe pomogło dzieciom rozwijać umiejętności sportowe, budować poczucie wspólnoty i zapewniło im pozytywne doświadczenia związane z lekkoatletyką. Ostatecznie, zawody były udaną okazją do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

• Warsztaty pt. "Sensoryczne ZOO"

• 27 września 2023 gościliśmy w naszym Ośrodku Panią Emilię Kaczmarczyk, która poprowadziła warsztaty pt. „Sensoryczne ZOO”. W zajęciach uczestniczyły dzieci z grup „0” i z klas 1 – 3 podzielone na dwie grupy. Pierwsza wykonała pluszowego tygryska – przytulankę, a druga sensorycznego węża. Warsztaty były bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone naprawdę profesjonalnie. Dzieci były zachwycone zajęciami i bardzo zadowolone z wykonanych przez siebie maskotek.