• Sprzątanie Świata

• Uczniowie kl. 1-3 oraz 4c wraz z wychowawcami wybrali się na akcję terenową w ramach 30 Akcji Sprzątanie Świata - Polska pod hasłem "Sprzątanie Świata łączy ludzi". Wyposażeni w rękawice i worki na śmieci dzieci posprzątały najbliższą okolice naszej szkoły. Pamiętajmy aby dbać o naszą planetę - ZIEMIĘ. Nasz akcja terenowa to nasz wspólny manifest nieśmiecenia. Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia

• Fundacja Judytowo - azyl dla niepełnosprawnych psów i szczeniąt.

• W dniu 12.09.2023 r. odwiedziły nas pieski wraz ze swoimi Opiekunkami z Fundacji Judytowo - azylu dla niepełnosprawnych psów i szczeniąt. Uczniowie klas 4-8 mogli poznać trzy super psiaki i dowiedzieć się jak żyją i co się stało, że dziś muszą jeździć na wózkach. Jednak jak widać psiakom to zupełnie nie przeszkadza 🤩

• Piknik rodzinny 2023

• 4 września, po przerwie wakacyjnej, rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024. Uczniowie i rodzice spotkali się z wychowawcami w klasach i salach przedszkolnych. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozpoczęcie pikniku rodzinnego, przygotowanego dla całej społeczności szkolnej. Na boisku szkolnym na dzieci czekały niezliczone atrakcje: przepiękne tatuaże brokatowe, zaplatane kolorowe warkoczyki i malowane twarze. Chętni mogli wziąć udział w zmaganiach sportowych i sprawdzić swoją kondycję w torze przeszkód. Znalazło się też coś dla ducha w postaci kącika czytelniczego. Rodzice mogli dowiedzieć się na nim o zaletach czytania dzieciom w domu, a uczniowie po krótkiej pogawędce otrzymywali książki na receptę, które będą mogli wypożyczać w bibliotece szkolnej. Kto chciał, mógł podzielić się swoimi przygodami z wakacji i przedstawić je w formie rysunku w kąciku plastycznym. Na rodziców czekali nasi specjaliści (logopedzi, terapeuci, pedagodzy i psycholodzy), którzy służyli informacją, radą i rzetelnym opisem zajęć prowadzonych z dziećmi w naszym Ośrodku. Podczas trwania pikniku można było poczęstować się owocami, ugasić pragnienie wodą z cytrynką i zjeść pyszną kiełbaskę. Niewątpliwie największą niespodzianką na pikniku były alpaki. Przyjechały one z opiekunami z Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Koparka”. Alpaki są bardzo przyjazne, łagodne i inteligentne. Każdy mógł przytulić się do nich, pogłaskać, czesać je czy nakarmić. Nasi podopieczni byli zachwyceni spotkaniem z tymi zwierzętami.

Pierwszy dzień szkoły był z pewnością przyjemnym startem w nowy rok szkolny