• "Przyjście wiosny"

• Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole, na którym stoją kolorowe koszyczki z papieru.

W czwartek 28 marca w naszej bibliotece gościły przedszkolaki z grupy "Misie". Uczestniczyły w zajęciach czytelniczych dotyczących pory roku, jaka jest wiosna. Dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. "Przyjście wiosny" czytanego przez panią bibliotekarkę, a potem zrobiły śliczne koszyczki wiosenne. Przedszkolakom podobała się wizyta w szkolnej bibliotece.

• Wizyta straży pożarnej

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta straży pożarnej.

13 marca nasi uczniowie gościli przedstawiciela Straży pożarnej. Podczas lekcji poruszone zostały tematy związane z bezpieczeństwem pożarowym w domach oraz zagrożeniami ze strony emisji tlenku węgla. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące numerów alarmowych oraz poznały zasady zgłaszania pożarów i zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu ludzi.

• Dzień kobiet w internacie

• Zdjęcie przedstawia grupę uczniów Internatu, chłopcy trzymają tacę z babeczkami dla dziewczyn.

Wspomnienia Dnia Kobiet w internacie. Z tej okazji męska część internatu postanowiła przygotować swoim koleżankom słodką niespodziankę w postaci babeczek. Wszyscy chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie poczęstunku. Dziewczynki były mile zaskoczone!

• Dzień kobiet

• Zdjęcie przedstawia uczniów składających życzenia uczennicy z okazji Dnia kobiet.

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim dziewczętom - tym małym i tym większym, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali miłą niespodziankę. Oprócz życzeń i słodkości, mieli też KARTECZKI ŻYCZLIWOŚCI, które każda z pań i dziewcząt mogła wylosować ze Słoika Komplementów.W tym dniu chłopcy wybrali również Miss Szkoły, którą została Weronika z kl. 7a

• "Starsi dla młodszych"

• Zdjęcie przedstawia chłopca przeprowadzającego eksperyment.

W ramach akcji " Starsi dla młodszych" uczniowie klas 7a i 7b przygotowali bardzo ciekawe warsztaty dla przedszkolaków. Podczas tych zajęć nasi najmłodsi wychowankowie poznali tajemnice wulkanów oraz mieli możliwość samodzielnego wykonania doświadczenia pt." Chemiczny wulkan". Zabawa była super!

• Action painting w przedszkolu

• Zdjęcie przedstawia dzieci malujące farbami po kartkach papieru, rozłożonych na podłodze pokrytą folią.

Action Painting w przedszkolu. Dzieci poznawały nową technikę malarską.

• Przedszkolaki na balu karnawałowym

• Zdjęcie przedstawia dzieci bawiące się na balu karnawałowym

Nasze przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkole przy ulicy Franciszkańskiej i gościnnie wzięły udział w balu karnawałowym. Dzieci bawiły się świetnie, z resztą, zobaczcie sami!

• Konkurs biblioteczny

• Zdjęcie przedstawia chłopca stojącego obok nauczycielki siedzącej przy biurku w bibliotece szkolnej.

Dnia 8 stycznia 2019r. w bibliotece naszego Ośrodka odbył się konkurs pod hasłem „Polskie tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku” Konkurs był przeznaczony dla trzech grup wiekowych: klasy 1-3 SP, klasy 4-6 SP oraz klasy 7 SP i 3 gimnazjum. Zadaniem uczniów było wykonać dowolną ozdobę świąteczną i rozwiązać quiz dotyczącego czasu bożonarodzeniowego. Uczniowie przygotowali przepiękne prace, a konkursie najlepiej wypadli: Jakub W. z klasy 2a Kinga D. z klasy 6 Dariusz K. z klasy 3c gimnazjum.

• "Klikam z głową"

• Zdjęcie przedstawia grupę uczniów i nauczycieli  stojących pod tablicą.

Dnia 14.02 dla klas 1-3 odbyły się warsztaty "Klikam z głową" organizowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Uczniowie dowiedzieli się na nich jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektronicznych, Internetu, jak być bezpiecznym w Internecie.

• "Chłopiec z burzy"

• Zdjecie przedstawia scenę z filmu: chłopca obejmującego pelikana.

27 lutego uczniowie 4,6,7 kl. szkoły podstawowej oraz uczniowie 3 klas gimnazjalnych byli w Multikinie na filmie "Chłopiec z burzy". Film wzruszył zarówno uczniów jak i nauczycieli. Pokazał niezwykłą przyjaźń człowieka i zwierzęcia, można śmiało go potraktować jako lekcję ekologii i człowieczeństwa.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy.

28 lutego w naszym Ośrodku odbył się bal karnawałowy. Tematem przewodnim były zwierzęta. Przybyli także goście, dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola przy ulicy Franciszkańskiej. Zabawa była bardzo udana!

• Walentynki

• Zdjęcie przedstawia uczniów siedzących w ławkach, w rękach trzymają balony w kształcie serca.

W lutym na terenie szkoły odbyły się Walentynki kreatywne. Starsi uczniowie wykonywali świąteczne kartki, a młodsi rozwiązywali walentynkowe rebusy i krzyżówki. Na koniec dnia Poczta Walentynkowa dostarczyła Walentynki do adresatów i walentynkowe cukierki dla każdego.

• Zdjęcie przedstawia uczniów umieszczających kartki na tablicy.

Dnia 13 lutego obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu - tegoroczne hasło to "Działajmy razem!". Z tej okazji wszyscy uczniowie brali udział w różnego rodzaju zabawach i zajęciach, podczas których przypomnieli sobie jak efektywnie i bezpiecznie wykorzystywać czas spędzony w Internecie.

• Z życia przedszkola

• Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie i rozkładające kartki z obrazkami dinozaurów.

Nasze przedszkolaki nie zapominają o kalendarzu świąt nietypowych. Ostatnio obchodzili "Dzień kota" i "Dzień Dinozaura". Wychowaczyni zorganizowały ciekawe zajęcia temetyczne. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Hymn Polski w języku migowym

• Wzięliśmy udział w akcji "Rekord dla Niepodległej", która polegała na śpiewaniu hymnu dokładnie o godzinie 11:11. Obejrzeliśmy także nagranie tłumaczenia hymnu Polski na język migowy, który udostępnili nam koledzy z OSWG ul. Łucka.