• Dzień gier planszowych w internacie

• Wychowanek siedzi przy stole, na którym lezy ułożny napis "Dzień gier planszowych".

We wtorek, 29 maja wychowankowie internatu wzięli udział w Dniu Gier Planszowych. Spotkanie miało na celu popularyzację gier bez prądu oraz integrację naszych wychowanków. Każdy miał okazję zagrać w swoje ulubione gry. Największym zainteresowaniem wśród graczy cieszyły się gry takie jak: szachy, warcaby, scrabble i UNO. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, zapewniają dobrą zabawę, a także rozwijają wyobraźnię.

• Zjazd absolwentów 18.05.2019r

• 18 maja 2019 roku w naszym ośrodku odbył się Zjazd Absolwentów. Pani Dyrektor powitała absolwentów i nauczycieli. Był to czas wspomnień i wielu wzruszeń. Wspólnie obejrzeliśmy część artystyczną, przygotowaną przez najmłodszych wychowanków ośrodka - przedszkolaków. Wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu chóru nauczycieli. Następnie przy torcie, kawie i ciastach wspominaliśmy dawne czasy. Spacer po Ośrodku i wspólne zdjęcia zakończyły nasze spotkanie. Było nam bardzo miło Was gościć. więcęj

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. W najbiższym czasie udostępnimy więcęj zdjęć. Kliknij link powyżej.

• Smacznie, zdrowo i wesoło w internacie

• Wychowankowie siedzą przy stole trzymaja w rękach owoce i warzywa

​​​​​​​

Wychowankowie internatu uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, w ramach których przygotowywali pyszne koktajle owocowe. Celem zajęć było przybliżenie zagadnienia zdrowego odżywiania. Zajęcia te pozwoliły wychowankom na wykazanie się umiejętnością współpracy w grupie oraz zaangażowania w działanie.

• Konkurs odczytywania mowy z ust

W dniach 5-7 kwietnia 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS ODZCZYTYTWANIA MOWY Z UST DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  i  V OGÓLNOPOLSKI KONKURS ODCZYTYWANIA MOWY Z UST DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM. Gościliśmy uczniów z wadą słuchu z ośmiu ośrodków z całej Polski. Uczniowie ze szkół podstawowych zmagali się mz zadaniami dotyczącymi „Warszawskich legend” a temat przewodni dla uczniów gimnazjum to „Warszawa naj…” więcej

Oto nagrodzeni uczniowie:

• W kategorii Szkół Podstawowych klasy IV – VI

I miejsce  Aleksandra M.

II miejsce Marco G.

III miejsce Klara R.

• W kategorii Szkół Podstawowych klasy VII VIII

I miejsce  Sylwia Z.

II miejsce Kinga P.

III miejsce Matylda B.J.

W kategorii Gimnazjum

I miejsce  Dominika S.

II miejsce Mikołaj G.

III miejsce Klara N.

Staraliśmy się, aby uczniowie po napisaniu prac konkursowych mogli atrakcyjnie spędzić czas w stolicy. Dzięki pomocy naszych sponsorów zaprosiliśmy gości do wspólnego zwiedzania Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich oraz Muzeum Neonów. W wolnym czasie zaproponowaliśmy też przybyłym gościom magiczny spacer po Starym Mieście, zakończony wspólnym rozwiązywaniem zadań.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Logopedom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.

• Uczymy się programowania

• Zdjęcia przedstawiają dzieci uczące się programowania

W naszym Ośrodku zamieszkał... Ozobot! To malutki, ale bardzo mądry robocik. Dzieci z jego pomocą uczą się prostego programowania. Wszyscy bardzo polubili zajęcia z Ozobotem i z przyjemnością poznają tajniki podstaw programowania

• Konkurs talentów - pierwszy dzień wiosny

• Zdjęcie przedstawia uczniów tanczących w auli ośrodka.

21 marca powitaliśmy wiosnę. Wraz z przebudzeniem się przyrody do życia, przebudziły się w nas różnego rodzaju talenty. Podczas tradycyjnego już w naszym Ośrodku WIOSENNEGO KONKURSU TALENTÓW prezentowaliśmy nasze umiejętności wokalne, taneczne, plastyczne, muzyczne a nawet kulinarne.

• Konkurs plastyczny - dzień kota

• Zdjęcia przedstawiają uczniów stojących w tle swoich prac plastycznych

W klasach 1-3 odbył się konkurs na najciekawszy portret kota. Prace konkursowe oceniał Samorząd Uczniowski. Klasa 3b zajęła I miejsce, klasa 3a II miejsce, a klasa 1a zajęła III miejsce ☺️ Reszta prac została wyróżniona. Wszystkim gratulujemy!