• Akcja „SZKOŁA PAMIĘTA” W SOSW Nr 15!!!

• 25 października 2019 roku delegacja uczniów z klas 8 Szkoły Podstawowej  odwiedziła grób patrona szkoły Ottona Lipkowskiego na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach.

Uczniowie posprzątali grób, zapalili znicze, złożyli wiązankę w imieniu całej społeczności szkolnej oraz otoczyli modlitwą zmarłego patrona. Była to też dobra okazja by porozmawiać o opiekunie naszej szkoły jaką był postacią oraz przypomnieć jego życiorys.

Następnie udaliśmy się na groby członków Szarych Szeregów w kwaterze Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”. Dla większości z nas była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Zapaliliśmy znicze i minutą ciszy uczciliśmy pamięć młodych harcerzy – rówieśników naszych uczniów -  którzy poświęcili swoje życie w obronie naszej ojczyzny.

Wizyta na cmentarzu i w miejscach pamięci narodowej była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat przeszłości naszej ojczyzny oraz upamiętnieniu ważnej dla uczniów postaci patrona naszej szkoły.

Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w tej historycznej wędrówce.

Do akcji „Szkoła Pamięta” włączyły się również przedszkolaki, które odwiedziły dzisiaj miejsca pamięci narodowej – Pomnik Powstania Styczniowego, Pomnik Małego Powstańca oraz Pomnik Powstania Warszawskiego. Z powagą i zamyśleniem zapaliły znicze w hołdzie poległym za wolność naszej Ojczyzny.

To wyjście pokazało dzieciom jak ważne jest zachowanie pamięci o tych wszystkich, którzy walczyli za naszą niepodległość.

Ten dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń.

• Światowy Dzień Żywności w świetlicy

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Żywności w świetlicy.

Z okazji Światowego Dnia Żywności w świetlicy różowej i pomarańczowej odbyły się warsztaty „ EkoMisja- nie marnuję”. Zajęcia prowadziła p. J. Galek z Banku Żywności SOS w Warszawie. Celem warsztatów  było uświadomienie dzieciom problemu marnowania jedzenia i wpływu tego zjawiska na występowanie negatywnych zmian środowiskowych.

Przez cały tydzień wychowankowie poznawali zasady zdrowego żywienia i przechowywania żywności w lodówce. Wykonaliśmy także pyszne i kolorowe naleśniki.

• Origami w świetlicy

• W świetlicy rusza projekt Origami czyli czarowanie za pomocą kolorowego papieru.
            Dzieci mają już mnóstwo pomysłów!!!

• Dzień Głośnego Czytania

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Głośnego Czytania.

W poniedziałek 30 września uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Dniu Głośnego Czytania zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Dzieci z uwagą wysłuchały kilku opowiadań o nowych przygodach Gangu Slodziakow przeczytanych przez panią bibliotekarkę i panie logopedki, a następnie odpowiadały na pytania do usłyszanego tekstu. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowa zakładkę oraz naklejkę z ulubionym Slodziakiem.

• Dzień chłopaka w internacie

• W internacie 30 września z okazji Dnia Chłopaka nasze dziewczyny przygotowały dla chłopców miłą niespodziankę w postaci babeczek, które samodzielnie wykonały. W tym szczególnym dniu wręczyły również chłopcom skromne upominki. Dzień Chłopaka był okazją do wspólnego spędzenia czasu i złożenia serdecznych życzeń kolegom.

• Warsztaty z podstaw programowania

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty z podstaw programowania.

Dnia 2 października klasy 3, 4 i 5 wzięli udział w warsztatach z podstaw programowania zorganizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach 7 Festiwalu Kultury Bez Barier. Uczniowie uczyli się programować z kosmitą Scottiem, któremu pomagali przemieszczać się po planszach i wykonywać kolejne zadania. Na koniec dowiedzieli się ciekawych rzeczy związanych z rozwojem telekomunikacji i poczty.

• Dzień królika w świetlicy

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień królika w świetlicy.

26 września w świetlicy pomarańczowej i różowej naszego ośrodka odbył się Światowy Dzień Królika. Z tej okazji dzieci przygotowały zdrowy koktajl z marchewek, jabłek bananów oraz nasion chia  a także wykonały portrety królików z bibuły. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o przysmakach królików i ich potrzebach o tym jak należy je traktować i dbać o nie w domu.