• Ogłoszenie dla rodziców

     • Szanowni Państwo,
      informuję,  że na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 r (Dz. U. poz. 492) oraz zawieszenia działalności ośrodka do 10 kwietnia 2020 r. jesteśmy  zobligowani do prowadzenia działalności zdalnej.  Jest to nie tylko trudny czas epidemii ale nowa sytuacja dla nas wszystkich.  Jestem przekonana, że kontakt z nauczycielami i materiały przesyłane przez nich ułatwią Państwu i dzieciom sprostanie temu wyzwaniu.Zachęcam do korzystania z naszej pomocy poprzez kontakt mailowy i e - dziennik. Nikogo z Państwa nie zostawimy bez wsparcia i rady.
      Życzę przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i spokoju.
      Małgorzata Jastrzębska
      dyrektor ośrodka

     • REKRUTACJA

     • Rekrutacja do
      Przedszkola Nr 343
      i Szkoły Podstawowej Nr 196
      w Specjalnym Ośrodku
      Szkolno-Wychowawczym
      dla Dzieci Słabosłyszących trwa...

      Posiadamy ostatnie wolne miejsca w przedszkolu, zerówce i w szkole.
      W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną
      prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny pod numerem:

      22 831 32 00 lub 22 831 32 09
      W celu uzyskania dodatkowych informacji
      dokumenty do rekrutacji znajdują się w zakładce

      REKRUTACJA
      Prosimy o wypełnienie ich, podpisanie i zeskanowanie
      lub zrobienie zdjęcia oraz przesłanie mailem na adres:
      sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
      Wszystkich niezbędnych formalności dopełnimy najszybciej jak będzie to możliwe.

     • Dzień Niedźwiedzia polarnego w świetlicy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Niedźwiedzia polarnego w świetlicy.

      W dniu 27 marca z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty edukacyjne. Dzieci z grupy różowej i pomarańczowej wysłuchały mini wykład nt. międzynarodowych  działań na rzecz ochrony klimatu na świecie. Wychowankowie obejrzeli krótki film o skutkach ocieplenia na Ziemi. Dzieci zapoznały się z warunkami życia niedźwiedzia polarnego i wypełniły test wiedzy. Następnie wzięły udział w doświadczeniu „Dlaczego niedźwiedź nie marznie”. Podsumowaniem warsztatów była praca zespołowa, podczas której dzieci wykonały plakat o ociepleniu klimatu na Ziemi.

     • PROFILAKTYKA NAJWAŻNIEJSZA

     • 28 lutego odbył się apel pt. "PROFILAKTYKA NAJWAŻNIEJSZA !" Rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat zarazków, bakterii i wirusów. Poznaliśmy podstawowe zasady profilaktyki dotyczącej koronawirusa. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest mycie rąk, kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób. Przypomnieliśmy sobie poszczególne etapy mycia rąk a dzięki dokładnym instrukcjom rozwieszonym w toaletach, każdy mógł zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Spotkanie nauczyło nas jak chronić siebie oraz innych przed zachorowaniem.

     • Rozwijanie kompetencji matematycznych w świetlicy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozwijanie kompetencji matematycznych w śiwetlicy.

      Pod koniec stycznia 2020 roku w niebieskiej, białej i czerwonej świetlicy ruszył projekt pt. ,,Rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez gry planszowe”. Uczniowie do tej pory rozwiązywali zagadki matematyczne oraz działania: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, podczas uczestnictwa w grach planszowych. Finał projektu już wkrótce!

     • Wyjście internatu do narodowej galerii sztuki "Zachęta"

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjście internatu do galerii sztuki "Zachęta".

      We wtorek, 25 lutego wychowankowie naszego Internatu udali się na wycieczkę do Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć wystawę: „Co dwie sztuki to nie jedna”. Wystawa dotyczyła spojrzenia na świat artystów i ich dzieci oraz tego jak wspólnie widzą przyszłość. Prace artystów i ich dzieci zapraszały innych do twórczego i aktywnego zwiedzania wystawy. Podczas zwiedzania można było dotykać eksponatów oraz samemu eksperymentować ze sztuką.

     • Podsumowanie XX edycji akcji „Góra Grosza”

     • W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, nasz Ośrodek wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem tej akcji była zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W akcji uczestniczyły wszystkie dzieci naszego Ośrodka. Zebrane pieniądze zostały przeliczone i zapakowane. Była to żmudna praca ale sprawiła dzieciom satysfakcję. Ogółem podczas tegorocznej akcji zebraliśmy 337 zł, 31 groszy. Najwięcej pieniędzy zebrały przedszkolaki z grupy „Misie”, aż 181 zł, 21 groszy.                                                                                                                                                                            

     • Dzień herbaty

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień herbaty.

      5 lutego był w naszej szkole dniem herbaty. Klasa 7a przybliżyła nam chińskalą legendę o powstaniu herbaty w formie krótkiego przedstawienia kukiełkowego. Poznaliśmy też różne rodzaje herbat oraz tradycję parzenia i picia herbaty w różnych zakątkach świata. Na zakończenie każdy uczeń mógł samodzielnie przygotować zimową herbatę z różnymi dodatkami.

     • Bal karnawałowy

     • Kończący się właśnie pierwszy semestr szkolny był doskonałą okazją do zorganizowania balu przebierańców. W czwartek 6-go lutego w naszym Ośrodku odbył się Cyrkowy Bal Karnawałowy. Prowadziły go nauczycielki, które przeniosły wszystkich na arenę cyrkową. W zabawie uczestniczyli zaproszeni goście - przedszkolaki z Przedszkola Ludeczkowo Nr 109. Dzieci wcieliły się w rolę artystów cyrkowych: żonglerów, klaunów i akrobatów. Pięknie przebrani uczestnicy balu bawili się uczestnicząc w zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Można było też wykonać pamiątkowe zdjęcie w foto-budce. A na zmęczone tańcem dzieci czekały zdrowe przekąski.
      Wszystkim zabawom towarzyszyła radość i śmiech. Tegoroczny bal karnawałowy dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za przygotowanie strojów. Kolejny bal już za rok 🙂

     • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty świąteczne w świetlicy.

      Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia zagościł już w szkolnej świetlicy dnia 6 grudnia 2019 r. w świetlicy różowej i pomarańczowej odbyły się Rodzinne warsztaty plastyczne. Rodzice i babcie naszych uczniów odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. W świątecznej atmosferze powstały choinki i kartki. Pracę umilała muzyka, słodkości i aromatyczna zimowa herbatka. Warsztaty plastyczne były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor i radość tworzenia ozdób.

     • Andrzejki

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki.

      W czwartek, 28 listopada w naszym Ośrodku odbyła się zabawa andrzejkowa, był to magiczny wieczór pełen wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło również różnych, ciekawych zabaw i konkursów. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, przygotowana przez naszych absolwentów. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i udaną zabawę!

     • Konkurs - skarbonka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs - skarbonka.

      We wtorek, 26 listopada odbyło się podsumowanie konkursu na najfajniejszą skarbonkę. Konkurs towarzyszył ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” i polegał na wykonaniu skarbonki dowolną techniką, cieszył się dużym zainteresowaniem. W konkursie udział wzięły grupy internackie, świetlicowe i przedszkolne. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się bardzo trudne, ponieważ wszystkie skarbonki były bardzo pomysłowe. Ostatecznie przyznano następujące wyróżnienia: III miejsce – grupa „Misie” (przedszkole), II miejsce – grupa I (internat), I miejsce – świetlica niebieska, wyróżnienie za pomysłowość – grupa III (internat). Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • Warsztaty stolarskie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty stolarskie.

      W poniedziałek, 25 listopada wychowankowie naszego internatu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach stolarskich zorganizowanych przez „FabLab Wbijaj!”. Chłopcy mieli możliwość pozyskania wiedzy na temat stolarstwa i ogólnego majsterkowania. Warsztaty były świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

     • Światowy Dzień Poczty, Dzień Znaczka Pocztowego i Tydzień Pisania Listów,

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Poczty.

      Z okazji Światowego Dnia Poczty, Dnia Znaczka Pocztowego i Tygodnia Pisania Listów, uczniowie klasy 8a zaprosili do szkoły pracownika poczty polskiej. Podczas wizyty pan listonosz ciekawie opowiadał o swojej pracy i odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Na koniec spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu na "Najpiękniejszy znaczek pocztowy". Z 21 prac jury wyróżniło 10 - najciekawszych i najstaranniej wykonanych. Nagrodami w konkursie były prezenty podarowane przez Pocztę polską. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych.

     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Życzliwości.

      21 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Klasa 7 b zorganizowała na przerwach różne zabawy i zadania. Uczniowie dmuchali balony i odczytywali to co zostało na nich napisane, następnie musieli przyporzadkować swój wyraz do odpowiedniej grupy: życzliwa emotka, życzliwy to inaczej..., magiczne słowa czy też pozdrowienia. Kolejna zabawa polegała na prawieniu sobie komplementów i tworzeniu z włóczki " Pajęczyny życzliwości i komplementów ", na koniec uczniowie losowali zadania ze słoja "Zadań życzliwości",  które musieli wykonać na kolejnej przerwie. To był udany dzień, pełen życzliwości i uśmiechów:)

  • Kontakty

   • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • 022 831 32 09 022 831 32 00 (fax)
   • 00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 6
   • https://www.facebook.com/sosw15/
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • poniedziałek - czwartek 8.00 - 11.00 i 13.00 - 15.00 piątek 8.00 - 15.00
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
  • Logowanie