• Rozgrywka Ligi Golf Siexies

• W niedzielę 28 maja 2023r. na polu golfowym First Warsaw Golf and Country Club w podwarszawskim Rajszewie, odbyły się pierwsze w tym sezonie, rozgrywki Ligi Golf Siexies przeznaczone dla dzieci i młodzieży początkującej w tej dyscyplinie sportu. Po raz pierwszy w turnieju wzięli udział nasi podopieczni,  którzy w sezonie zimowym pod okiem naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia Edustacja/ Open Golf Club trenowali na symulatorach golfowych., Nadia W., Rafał R., Yaroslav Ch., Jakub K.-wielkie brawa, jesteśmy z Was niezwykle dumni! Mamy nadzieję, że to nie koniec Waszej przygody z golfem.

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

• W piątek 19 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się na apelu podsumowującym Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Tematyka związana z bezpieczeństwem omawiana była na lekcjach wychowawczych i lekcjach w-f. W tym roku zajęcia dotyczyły szczególnie bezpiecznego poruszania się rowerem. Wychowawcy zapoznali podopiecznych z filmami edukacyjnymi dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz bezpiecznej jazdy na rowerze. Nauczyciele wychowania fizycznego zachęcali uczniów do wzięcia udziału w akcji „Jak bezpiecznie spędzam czas na rowerze”, która polegała na zrobieniu i przesłaniu nauczycielom swojego zdjęcia z rowerem. Podczas piątkowego apelu omówione zostały wiadomości dotyczące znaków drogowych istotnych dla rowerzystów. Prowadzący rozmawiali z uczniami o sytuacjach, które są zakazane podczas jazdy na rowerze, a także zaprezentowali podstawowe i dodatkowe wyposażenie każdego roweru. Podsumowali też akcję fotograficzną. Uzupełnieniem spotkania było wręczenie uczniom odblasków – podstawowego wyposażenia każdego rowerzysty.

• Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 2023 w naszym Ośrodku

• Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Zapraszamy!

• Odwiedziny w Muzeum Drukarstwa Warszawskiego

• Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas 4 – 8 odwiedzili Muzeum Drukarstwa Warszawskiego. Uczestniczyli w lekcjach muzealnych. Temat pierwszej lekcji brzmiał: „Tajniki grafiki. Linoryt”. Nasi podopieczni poznali rodzaje technik graficznych, oglądali gotowe prace oraz niezbędne do ich wykonania narzędzia. Zapoznali się z klasykami literatury dziecięcej, ze zdobionymi ilustracjami wybitnych grafików oraz prześledzili etapy ich powstawania.

Następnie każdy uczeń wykonał swój własny linoryt – z wyobraźni lub książkowych inspiracji – który został potem odbity na zabytkowej prasie drukarskiej.

Druga lekcja muzealna dotyczyła tematu: „Jak powstaje książka?”

Podczas zajęć dzieci poznały historię książki i sprawdziły, gdzie i kiedy powstała. Uczniowie zobaczyli z bliska modele dawnych materiałów pisarskich i dowiedzieli się, z czego je wykonywano. Poznali też „ojca” druku, Jana Gutenberga.

Na koniec zajęć każdy za pomocą igły i nitki wykonał własną książeczkę.