• Origami w świetlicy

     • W świetlicy powstały kolejne prace plastyczne  w ramach projektu origami, tym razem z okazji Dnia Dyni i Dnia Postaci z Bajek. Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

     • Akcja „SZKOŁA PAMIĘTA” W SOSW Nr 15!!!


     • 25 października 2019 roku delegacja uczniów z klas 8 Szkoły Podstawowej  odwiedziła grób patrona szkoły Ottona Lipkowskiego na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach.

      Uczniowie posprzątali grób, zapalili znicze, złożyli wiązankę w imieniu całej społeczności szkolnej oraz otoczyli modlitwą zmarłego patrona. Była to też dobra okazja by porozmawiać o opiekunie naszej szkoły jaką był postacią oraz przypomnieć jego życiorys.

      Następnie udaliśmy się na groby członków Szarych Szeregów w kwaterze Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”. Dla większości z nas była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Zapaliliśmy znicze i minutą ciszy uczciliśmy pamięć młodych harcerzy – rówieśników naszych uczniów -  którzy poświęcili swoje życie w obronie naszej ojczyzny.

      Wizyta na cmentarzu i w miejscach pamięci narodowej była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat przeszłości naszej ojczyzny oraz upamiętnieniu ważnej dla uczniów postaci patrona naszej szkoły.

      Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w tej historycznej wędrówce.

      Do akcji „Szkoła Pamięta” włączyły się również przedszkolaki, które odwiedziły dzisiaj miejsca pamięci narodowej – Pomnik Powstania Styczniowego, Pomnik Małego Powstańca oraz Pomnik Powstania Warszawskiego. Z powagą i zamyśleniem zapaliły znicze w hołdzie poległym za wolność naszej Ojczyzny.

      To wyjście pokazało dzieciom jak ważne jest zachowanie pamięci o tych wszystkich, którzy walczyli za naszą niepodległość.


      Ten dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń.


      Samorząd Szkolny

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Światowy Dzień Żywności w świetlicy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Żywności w świetlicy.

      Z okazji Światowego Dnia Żywności w świetlicy różowej i pomarańczowej odbyły się warsztaty „ EkoMisja- nie marnuję”. Zajęcia prowadziła p. J. Galek z Banku Żywności SOS w Warszawie. Celem warsztatów  było uświadomienie dzieciom problemu marnowania jedzenia i wpływu tego zjawiska na występowanie negatywnych zmian środowiskowych.

      Przez cały tydzień wychowankowie poznawali zasady zdrowego żywienia i przechowywania żywności w lodówce. Wykonaliśmy także pyszne i kolorowe naleśniki.

     • Samorząd szkolny

     • Zdjęcie przedstawia sład uczniowski samorządu szkolnego

      7 października opiekunowie Samorzadu Szkolnego zorganizowali apel podczas którego-przedstawiono skład Samorządu UczniowskiegoPrzewodniczącą w roku szkolnym 2019/2020 została Weronika B. z kl. 8a, a zastępcami: Kinga D. z kl. 7b oraz Wojciech D. z kl. 7aGratulujemy i życzymy wielu wspaniałych pomyslow.- przypomniano zasady Konkursu na SUPER UCZNIA I SUPER KLASĘ- ogłoszono m.in akcję PRZYŁAPANI NA CZYTANIU organizowaną przez p. Asię z biblioteki- przypomniano zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują wszystkich uczniów w szkole- ogłoszono Akcję Dzień Nietypowy, Fitt dla Mózgu, Niech się Starszy opiekuje Młodszym- zachęcono uczniów do włączenia się w akcje Szkolnego Wolontariatu

     • Origami w świetlicy

     • W świetlicy rusza projekt Origami czyli czarowanie za pomocą kolorowego papieru.
      Dzieci mają już mnóstwo pomysłów!!!

     • Dzień Głośnego Czytania

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Głośnego Czytania.

      W poniedziałek 30 września uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Dniu Głośnego Czytania zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Dzieci z uwagą wysłuchały kilku opowiadań o nowych przygodach Gangu Slodziakow przeczytanych przez panią bibliotekarkę i panie logopedki, a następnie odpowiadały na pytania do usłyszanego tekstu. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowa zakładkę oraz naklejkę z ulubionym Slodziakiem.

     • Dzień chłopaka w internacie

     • W internacie 30 września z okazji Dnia Chłopaka nasze dziewczyny przygotowały dla chłopców miłą niespodziankę w postaci babeczek, które samodzielnie wykonały. W tym szczególnym dniu wręczyły również chłopcom skromne upominki. Dzień Chłopaka był okazją do wspólnego spędzenia czasu i złożenia serdecznych życzeń kolegom.

     • Warsztaty z podstaw programowania

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty z podstaw programowania.

      Dnia 2 października klasy 3, 4 i 5 wzięli udział w warsztatach z podstaw programowania zorganizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach 7 Festiwalu Kultury Bez Barier. Uczniowie uczyli się programować z kosmitą Scottiem, któremu pomagali przemieszczać się po planszach i wykonywać kolejne zadania. Na koniec dowiedzieli się ciekawych rzeczy związanych z rozwojem telekomunikacji i poczty.

     • Dzień królika w świetlicy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień królika w świetlicy.

      26 września w świetlicy pomarańczowej i różowej naszego ośrodka odbył się Światowy Dzień Królika. Z tej okazji dzieci przygotowały zdrowy koktajl z marchewek, jabłek bananów oraz nasion chia  a także wykonały portrety królików z bibuły. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o przysmakach królików i ich potrzebach o tym jak należy je traktować i dbać o nie w domu.

     • Sprzątanie świata

     • W piątek 20 września uczniowie wzięli udział w apelu i wspólnej lekcji ekologii z okazji akcji „Sprzątanie Świata Polska 2019 pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" To był dobry moment aby przypomnieć sobie jakie zasady obowiązują przy segregacji śmieci. Posegregowaliśmy wspólnie puszki, gazety, butelki plastikowe i szklane naczynia. W myśl zasady zmieniamy wspólnie ustaliliśmy kilka czynności, które może zrobić każdy z nas by żyć eko w zgodzie z naturą. Promowaliśmy nieśmiecenie i ograniczenie zużycia plastiku. Wymianę „foliówek”, „jednorazówek” na torby materiałowe i woreczki na owoce i warzywa. Zabieranie ze sobą butelki na wodę, używanie pojemnika na drugie śniadanie. Rezygnacja ze słomek, plastikowych naczyń, sztućców oraz okładanie książek w gazety i papier z makulatury.Ogłoszone zostały akcje zbiórki plastikowych nakrętek oraz zbiórka baterii.Na zakończenie każdy uczeń otrzymał eko woreczek na zakupy uszyty z firanki. Woreczki uszyła specjalnie na akcję p. Jola. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie działań sprzyjających środowisku :)

     • Piknik rodzinny 2019/2020

     • 2 września powitaliśmy kolejny rok szkolny. Jak co roku odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Coś dla ciała i umysłu”. Stanowiska przygotowane przez naszych nauczycieli zapewniły dzieciom zabawę i rozwój.

      Na stanowisku Ekologicznie znaczy logicznie uczniowie poznawali sposoby właściwej segregacji odpadów oraz mogli dowiedzieć się czym zastępować naczynia i sztućce plastikowe, których już nie można używać w warszawskich placówkach. Dzieci wykonywały też różne zwierzątka z papierowych rolek i kartonów. Mogły także samodzielnie przyrządzić zdrowe przekąski, które są tak ważne w prawidłowym żywieniu młodych ludzi.
      czytaj więcej

      Rodzicom przypominaliśmy o procedurach bezpieczeństwa obowiązujących w naszym Ośrodku, a także prezentowaliśmy udzielanie pierwszej pomocy. Przy stanowisku Bezpieczny uczeń w bezpiecznej szkole każdy mógł nauczyć się i wykonać kolejne etapy resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie pod okiem nauczycieli.

      Spotkanie z książką czekało na dzieci i ich rodziców przy stanowisku Czytanie jest super! Nasz Ośrodek przystąpił do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dlatego też początek roku był dobrą okazją do zapoznania rodziców z zasadami tego programu, rozmowy o tym, jakie znaczenie ma książka dla rozwoju każdego dziecka oraz poznania upodobań czytelniczych zarówno uczniów jak i ich rodziców. Ciekawym elementem spotkania z książką było Czytanie na dywanie, które zgromadziło najmłodszych. Osoby chętne mogły wykonać kolorową zakładkę do książki.

      Każdy, kto chciał sprawdzić swoje umiejętności matematyczne, mógł spróbować rozwiązać łamigłówki na stanowisku Pomyśl i napisz.

      Podczas tegorocznego pikniku na dzieci czekały zmagania sportowe: zabawy piłką, wyścigi na hulajnogach oraz ćwiczenia z trenerem TAEKWON-DO.

      Nie mogło również zabraknąć takich atrakcji jak: bańki mydlane, malowanie twarzy, ozdabianie i zaplatanie włosów, wykonywanie tatuaży brokatowych czy robienie zwierzątek
      z balonów.

      Uczniowie mogli także podzielić się wspomnieniami z wakacji poprzez wykonanie rysunku na stanowisku plastycznym Barwy wakacji.

      Na najbardziej zgłodniałych uczestników pikniku czekał Kącik smakosza – pyszności z grilla, ciasto, owoce i orzeźwiająca lemoniada przygotowane przez nauczycieli oraz Radę Rodziców.

      To był wspaniały dzień 

     • Nasze sukcesy

     • Zachęcamy do odwiedzenia podstrony z aktualnymi sukcesami naszej szkoły. Kliknij na link poniżej.

     • Dzień gier planszowych w internacie

     • Wychowanek siedzi przy stole, na którym lezy ułożny napis "Dzień gier planszowych".

      We wtorek, 29 maja wychowankowie internatu wzięli udział w Dniu Gier Planszowych. Spotkanie miało na celu popularyzację gier bez prądu oraz integrację naszych wychowanków. Każdy miał okazję zagrać w swoje ulubione gry. Największym zainteresowaniem wśród graczy cieszyły się gry takie jak: szachy, warcaby, scrabble i UNO. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, zapewniają dobrą zabawę, a także rozwijają wyobraźnię.

     • Zjazd absolwentów 18.05.2019r

     • 18 maja 2019 roku w naszym ośrodku odbył się Zjazd Absolwentów. Pani Dyrektor powitała absolwentów i nauczycieli. Był to czas wspomnień i wielu wzruszeń. Wspólnie obejrzeliśmy część artystyczną, przygotowaną przez najmłodszych wychowanków ośrodka - przedszkolaków. Wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu chóru nauczycieli. Następnie przy torcie, kawie i ciastach wspominaliśmy dawne czasy. Spacer po Ośrodku i wspólne zdjęcia zakończyły nasze spotkanie. Było nam bardzo miło Was gościć. więcęj

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. W najbiższym czasie udostępnimy więcęj zdjęć. Kliknij link powyżej.

       

  • Kontakty

   • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • 022 831 32 09 022 831 32 00 (fax)
   • 00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 6
   • https://www.facebook.com/sosw15/
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
   • poniedziałek - czwartek 8.00 - 11.00 i 13.00 - 15.00 piątek 8.00 - 15.00
   • sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
  • Logowanie