• #SuperKoderzy - Robo-matematycy

• Podczas koła informatycznego, na którym jest realizowany projekt #SuperKoderzy Robo-matematycy, uczniowie wspólnie stworzyli w programie Mblocks - grę matematyczną. Następnie podczas zajęć informatycznych uczniowie różnych klas rozwiązywali zadań z zagadnień matematycznych. We wszystkim towarzyszył nam robot mBot 2, który odpowiednio reagował na złą i dobrą odpowiedź.  Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Dziękujemy fundacji Orange za możliwość realizowania projektu #SuperKoderzy Robo-matematycy w naszej szkole, które sprawiały i będą sprawiać uczniom dużo satysfakcji i przyjemności.

• Jubileusz 65-lecia Szkoły Podstawowej nr 196 i 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 15

• W tym roku szkolnym obchodzimy jubileusz powstania naszej placówki. Jest to podwójna rocznica, ponieważ zanim 50 lat temu powołano do życia Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15, 65 lat temu powstała pierwsza w kraju Szkoła Podstawowa dla Niedosłyszących nr 196.

24 marca odbyły się uroczystości jubileuszowe, które zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, byłych i obecnych pracowników, przyjaciół i partnerów Ośrodka. Uroczystości rozpoczęły się częścią artystyczną. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wspaniałe przedstawienie, które przeprowadziło nas przez historię powstania naszego Ośrodka aż do czasów obecnych.

Następnie nasi goście mogli obejrzeć wystawę fotograficzną oraz kroniki ukazujące przeszłość i teraźniejszość szkoły.

W kawiarenkach natomiast, przy kawie i torcie, był czas i okazja do wspomnień, które  na zawsze pozostały w pamięci wielu pokoleń oraz refleksji nad mijającym czasem.

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień, pełen dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, był okazją do zacieśnienia starych przyjaźni oraz otworzył drogę nowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wyjątkowym dniu byli razem z nami.

• LATO W MIEŚCIE 2023

• Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023

Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia. Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl