• Bal karnawałowy "W podwodnym świecie"

• Zanim uczniowie rozjechali się na zasłużone ferie zimowe, wzięli udział w szkolnym balu karnawałowym zorganizowanym pod hasłem „W podwodnym świecie”. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki przygotowanej przez prowadzące całą imprezę nauczycielki – panią Asię i panią Ewelinę. Na naszym balu można było zobaczyć syrenki, rybki, piratów, rekiny, nurków, pływaków, mieszkańców Hawajów oraz księżniczki, różne zwierzęta lądowe, sportowców i postaci ze znanych bajek. A że każdy musiał czuć się bezpiecznie, nie zabrakło także policjantów. Sala gimnastyczna zamieniła się w przepiękny podwodny świat za sprawą dekoracji wykonanych przez organizatorów oraz uczniów wszystkich klas. Wspólne tańce przyniosły wiele uśmiechu i radości. Zabawy i konkursy wplecione między ulubione hity naszych uczestników dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za świetną zabawę. Kolejna taka impreza już za rok!

• Warsztaty teatralne

•         25 i 30 stycznia uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 196 uczestniczyły w lekcjach „Warsztaty małego aktora z wejściem na scenę i za kulisy” w Teatrze Syrena. Aktorzy odkrywali przed naszymi uczniami tajniki sztuki aktorskiej, opowiadali o pracy ludzi teatru oraz pokazali wszystkie tajemnicze miejsca swojego drugiego domu – kulisy teatru, które mogą zobaczyć tylko wybrańcy. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, wiele nauczyli i nawiązali przyjaźnie ze Wspaniałymi Aktorami Teatru Syrena.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie z klas 4-8 mieli do wykonania misję uratowania komputerów w naszej szkole przed obcymi, którzy chcieli je zaatakować. Misja mogła zakończyć się sukcesem jeżeli uczniom uda się przejść przez wszystkie pokoje Escape room. Poprzez pełną emocji zabawę uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z internetu.