Dzień Białych Skarpetek był okazją do integracji wychowanków internatu. Wszyscy ubrani w białe skarpety uczestniczyli we wspólnej zabawie i sesji fotograficznej.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
Dzień Białych Skarpetek był okazją do integracji wychowanków internatu. Wszyscy ubrani w białe skarpety uczestniczyli we wspólnej zabawie i sesji fotograficznej.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
Najstarsi uczniowie Ośrodka, chcąc poczuć się jeszcze dziećmi, z okazji Mikołajek wyszli do parku trampolin. Na miejscu, w ramach bardzo oryginalnej lekcji WF-u, spróbowali nowych wyzwań. Pod okiem trenera – pana Patryka – uczestniczyli w mocno wyczerpującej rozgrzewce i różnorodnych konkurencjach sportowych, często przełamując własne lęki i próbując swoich sił w dość nietypowych zadaniach. Czas szybko minął, ale wspomnienia zostaną na długo.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą wysłanników św. Mikołaja.
Wysłannicy świętego Mikołaja poradzili sobie znakomicie z tym bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Było bardzo dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, nie tylko najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzymy w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekujemy.
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
5 grudnia 2017 r. odbyły się międzyszkolne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, pomiędzy reprezentacjami Ośrodka dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego, a Ośrodkiem dla Dzieci Słabosłyszących im. Ottona Lipkowskiego. Po uroczystym powitaniu przez panią vice dyrektor Beatę Sinicyn i krótkiej rozgrzewce, rozpoczęły się zmagania sportowe.
Pierwsze rozegrały mecz dziewczynki. Wspaniała postawa wszystkich gimnazjalistek, a w szczególności Agaty i Karoliny przyniosły sukces. Pokonały swoje starsze koleżanki i wygrały w setach 2:0.
Reprezentacja dziewcząt:
1.AGATA kl 3a - kapitan
2.KAROLINA kl 2a
3.JOANNA kl 3b
4.WIKTORIA kl 2b
5.ZUZANNA kl 2a
6.AGATA kl 3b
Mecz siatkówki chłopców to wspaniałe widowisko, były wielkie emocje i ogromna radość, niesamowita walka i ogromna determinacja całego zespołu. Wszyscy zawodnicy zagrali rewelacyjnie i wygrali w setach 2:1.
Reprezentacja chłopców:
1.DOMINIK kl 3a- kapitan
2.FILIP kl 3b
3.KACPER kl 3a
4.JAKUB kl 2a
5.MATEUSZ kl 2a
6.PATRYK kl 2c
7.JAKUB kl 2b
Oba puchary przechodnie zostają w naszym Ośrodku. W przypadku chłopców bilans zwycięstw jest 2:2. Zespół dziewczynek rozpoczął na nowo rywalizację i bilans zwycięstw jest 1:0 dla naszej szkoły.
Najlepszymi zawodniczkami spotkania zostały Agata z kl 3a (najlepsza zawodniczka meczu) i Karolina z kl 2a (najlepsza atakująca zawodniczka). Wśród chłopców nagrodzeni zostali: Dominik z kl 3a (najlepszy zawodnik meczu) i Filip z kl 3b (najlepszy serwujący zawodnik).
|
|
Po trudnych i emocjonujących meczach uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na stołówce. Grupa dziewczynek z internatu przygotowała odświętnie stoły, a smaczny poczęstunek – uczniowie pod okiem pani Joanny Kucharskiej. Przepiękne puchary ufundowała Dyrekcja naszego Ośrodka, nagrody rzeczowe ofiarowała firma voestalpine Bohler Welding.
GRATULACJE!!
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
Zakończyły się rozgrywki międzyklasowe w unihokeja i w siatkówce.
W rywalizacji klas 5 – 7 szkoły podstawowej w unihokeja I miejsce zajęła klasa 7a, II miejsce - 6a, III miejsce – 5a, IV miejsce – klasa 6b. Poziom sportowy był bardzo wyrównany i do końca nie wiadomo było kto zwycięży. Wszyscy uczniowie bardzo się starali i pragnęli strzelić jak największą liczbę bramek. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest wyjście na pizzę.
W rozgrywkach piłki siatkowej uczestniczyły klasy gimnazjalne.
I miejsce wywalczyła klasa III a, na drugim miejscu uplasowała się klasa II a, na trzecim klasa II b i II c, czwarte miejsce zajęła klasa III b. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest wyjście do „Domu zagadek”.
Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się na apelu sportowym.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
W ramach uczestnictwa w Festiwalu wychowankowie internatu uczestniczyli w wycieczce do Sejmu. Zwiedzanie budynku Sejmu rozpoczęło się kontrolą osobistą wykrywającą niebezpieczne przedmioty, których nie wolno wnosić.
Po kontroli pani przewodnik oprowadziła nas po różnych salach sejmowych, opowiedziała o historii polskiego Sejmu i o zasadach pracy Sejmu. Wychowankowie mogli zobaczyć salę obrad sejmowych, w której są miejsca zajmowane przez poszczególnych posłów, miejsce przeznaczone dla prezydenta oraz miejsca przeznaczone dla dziennikarzy. Wychowankowie przeszli się też schodami i korytarzami sejmowymi, a także zobaczyli piękną Salę Kolumnową, w której odbywają się komisje sejmowe i zebrania.
Wychowankowie zobaczyli na żywo miejsca, które do tej pory widzieli tylko w telewizji.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
Zdjęcia zostały wykonane przez pana Rafała Zambrzyckiego.
Przedstawiamy Samorząd Szkolny SOSW 15 na rok szkolny 2017/2018 wybrany w tajnych, demokratycznych wyborach na początku października.
Przewodniczący: Zuzanna B. z kl.IIIa
Zastępcy: Klaudia z kl. 6a, Karolina z kl. 6b, Mateusz z kl. IIa
Życzymy dużo pomysłów, powodzenia i trzymamy kciuki.
W ramach udziały w Festiwalu odbyliśmy wycieczkę do Muzeum Warszawy na nową wystawę główną "Rzeczy Warszawskie". W muzeum przywitał nas przewodnik, a następnie oprowadzał nas po różnych gabinetach tematycznych takich jak np.: Gabinet Archeologiczny, Gabinet Pomników Warszawskich, Gabinet Syren Warszawskich, Gabinet Sreber i Plater Warszawskich itd.
Wychowankowie oglądali w muzeum różne warszawskie eksponaty, słuchali opowieści przewodnika o dziejach Warszawy i o najważniejszych eksponatach warszawskich.
Wycieczka była udana.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
W październiku odbył się Warszawski Festiwal Kultury bez Barier, którego ideą było zniesienie przeszkód umożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. W ramach tego festiwalu odbyły się różne wydarzenia kulturalne. Wychowankowie internatu mogli uczestniczyć w kilku wybranych wydarzeniach m.in. w wycieczce po teatrze z przewodnikiem i tłumaczem języka migowego.
Największą atrakcją tej wycieczki był pokaz efektów specjalnych, na którym zostały zaprezentowane najbardziej spektakularne efekty wizualne, świetlne i dźwiękowe wykorzystywane w teatrze.
Po pokazie pani przewodnik oprowadziła nas po różnych pomieszczeniach, pracowniach i miejscach ogólnie niedostępnych dla widzów.
Wychowankowie mogli tez wejść na scenę, poznali w skrócie tajniki pracy aktorów i innych pracowników teatru, m.in. dowiedzieli się kto to jest inspicjent i co należy do jego obowiązków.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
W dniach 09 – 10.10.2017r. dla uczniów klas 6 – 7 Szkoły Podstawowej i II-III Gimnazjum odbyła się wycieczka edukacyjna do Krakowa i Bochni. Okazało się, że część dzieci nie była jeszcze w dawnej stolicy Polski.
Wcześnie rano zebraliśmy się w autokarze, żeby wyruszyć do Krakowa. W czasie podróży wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o trasie naszej podróży i o Krakowie, opowiadanych przez pilotkę Panią Renatę. Po drodze zatrzymaliśmy się w Książu Wielkim, gdzie w starym, zabytkowym zajeździe zjedliśmy pyszny posiłek.
Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. U stóp Wawelu powitał nas Smok Wawelski,. Posąg odstrasza przechodniów, co jakiś czas ziejąc ogniem. Tu spotkaliśmy się z naszą przewodniczką. Opowiedziała nam o powstaniu Krakowa i legendzie o smoku. Później wspinaliśmy się na wzgórze, gdzie zwiedziliśmy katedrę oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta. Podziwialiśmy Kaplicę Zygmuntowską oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobach pary prezydenckiej i naszych największych wieszczów; Adama Mickiewicza i ……
Następnie, ruszyliśmy na Rynek. Po drodze słuchaliśmy ciekawostek historycznych i po kolei mijaliśmy miejsca: Klasztor Franciszkanów, Kościół i Klasztor Dominikanów oraz dziedziniec Collegium Maius- siedzibę Akademii Krakowskiej założoną przez Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Zobaczyliśmy okno Papieskie, z którego Papież Jan Paweł II tak chętnie podczas swojego pobytu w Krakowie spotykał się z wiernymi. Na Rynku zobaczyliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Podążaliśmy drogą królewską ąż do Bramy Floriańskiej i Barbakanu. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich. W czasie wolnym przy pomniku Adama Mickiewicza zrobiliśmy zdjęcia. Wieczorem dojechaliśmy do Bochni. Bardzo zmęczeni dotarliśmy do hotelu, gdzie zjedliśmy pyszną obiadokolację i poszliśmy spać.
Drugi dzień okazał się równie niesamowity. Zwiedzanie kopalni rozpoczęliśmy od poznania przewodników i zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Niektórzy troszkę bali się zjechać windą na głębokość 212 m. Ale warto było. To niesamowite uczucie. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, w którą zostaliśmy zabrani przez przewodników. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze i zwyczaje górnicze. W pamięci uczniów na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, pracę wypalaczy metanu, jak również zalanie wodą podziemnych chodników.
W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomogli między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Uczniowie naszej szkoły mieli wrażenie, jakby normalna praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi i oglądanie filmu z wizyty Papieża JP II w kopalni. Zwiedzanie zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się na poziomie VI „Sienkiewicz” 250 m pod ziemią. Miejsce to pozwoliło naszym uczniom na zrelaksowanie się, zakup pamiątek i zjedzenie drobnych przekąsek. Fantastyczną atrakcją okazała się podziemna zjeżdżalnia. Po czujnym okiem instruktorów można było wykonać 140 metrowy zjazd na miękkiej poduszce. Niektórzy nieustraszeni wspinali się po dwa razy.
Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Po trzech godzinach zwiedzania udaliśmy się w drogę powrotną do Warszawy. Ważnym punktem programu okazał się test wiedzy o Krakowie i Bochni. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i uwagą słuchali pytań i udzielali prawidłowych odpowiedzi. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni upominkami z wycieczki.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
.
Dnia 6 października 2017 roku klasa 3b gimnazjum wraz z wychowawcą p. Olgą wzięła udział w akcji edukacyjnej – VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie wcielili się w rolę egzaminatorów, utworzyli patrol egzaminacyjny i na terenie Ośrodka sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia przez osoby dorosłe, nagradzając tytułem eksperta. Egzamin, choć łatwy, okazał się dość stresujący…
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turnus rehabilitacyjny Łeba jesień 2017.
W piątek 29 września uczciliśmy nadchodzący Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy oprócz życzeń otrzymali również pamiątkowe krawaty. Wspólnie zastanawialiśmy się jaki powinien być SUPER CHŁOPAK. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł Filipowi z klasy III b gimnazjum.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie.
15 września w ramach akcji Sprzątanie świata „Nie ma śmieci - są surowce!” w naszym Ośrodku odbyła się wspólna lekcja ekologii, na której mogliśmy wykazać się kreatywnością i wykonać różne ciekawe rzeczy z plastikowych butelek. Oto efekty naszej pracy.
Powered by aSc EduPage