• REKRUTACJA

i Szkoły Podstawowej Nr 196
            w Specjalnym Ośrodku
            Szkolno-Wychowawczym
            dla Dzieci Słabosłyszących trwa...

Posiadamy ostatnie wolne miejsca w przedszkolu, zerówce i w szkole.
            W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną
            prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny pod numerem:

22 831 32 00 lub 22 831 32 09
            W celu uzyskania dodatkowych informacji
            dokumenty do rekrutacji znajdują się w zakładce

Prosimy o wypełnienie ich, podpisanie i zeskanowanie
            lub zrobienie zdjęcia oraz przesłanie mailem na adres:
            sekretariat.sosw15@edu.um.warszawa.pl
            Wszystkich niezbędnych formalności dopełnimy najszybciej jak będzie to możliwe.

• Ogłoszenie dla rodziców

• Szanowni Państwo,
            informuję,  że na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 r (Dz. U. poz. 492) oraz zawieszenia działalności ośrodka do 10 kwietnia 2020 r. jesteśmy  zobligowani do prowadzenia działalności zdalnej.  Jest to nie tylko trudny czas epidemii ale nowa sytuacja dla nas wszystkich.  Jestem przekonana, że kontakt z nauczycielami i materiały przesyłane przez nich ułatwią Państwu i dzieciom sprostanie temu wyzwaniu.Zachęcam do korzystania z naszej pomocy poprzez kontakt mailowy i e - dziennik. Nikogo z Państwa nie zostawimy bez wsparcia i rady.
            Życzę przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i spokoju.
            Małgorzata Jastrzębska
            dyrektor ośrodka

• Dzień Niedźwiedzia polarnego w świetlicy

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Niedźwiedzia polarnego w świetlicy.

W dniu 27 marca z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty edukacyjne. Dzieci z grupy różowej i pomarańczowej wysłuchały mini wykład nt. międzynarodowych  działań na rzecz ochrony klimatu na świecie. Wychowankowie obejrzeli krótki film o skutkach ocieplenia na Ziemi. Dzieci zapoznały się z warunkami życia niedźwiedzia polarnego i wypełniły test wiedzy. Następnie wzięły udział w doświadczeniu „Dlaczego niedźwiedź nie marznie”. Podsumowaniem warsztatów była praca zespołowa, podczas której dzieci wykonały plakat o ociepleniu klimatu na Ziemi.

• PROFILAKTYKA NAJWAŻNIEJSZA

• 28 lutego odbył się apel pt. "PROFILAKTYKA NAJWAŻNIEJSZA !" Rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat zarazków, bakterii i wirusów. Poznaliśmy podstawowe zasady profilaktyki dotyczącej koronawirusa. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest mycie rąk, kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób. Przypomnieliśmy sobie poszczególne etapy mycia rąk a dzięki dokładnym instrukcjom rozwieszonym w toaletach, każdy mógł zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Spotkanie nauczyło nas jak chronić siebie oraz innych przed zachorowaniem.

• Wyjście internatu do narodowej galerii sztuki "Zachęta"

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjście internatu do galerii sztuki "Zachęta".

We wtorek, 25 lutego wychowankowie naszego Internatu udali się na wycieczkę do Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć wystawę: „Co dwie sztuki to nie jedna”. Wystawa dotyczyła spojrzenia na świat artystów i ich dzieci oraz tego jak wspólnie widzą przyszłość. Prace artystów i ich dzieci zapraszały innych do twórczego i aktywnego zwiedzania wystawy. Podczas zwiedzania można było dotykać eksponatów oraz samemu eksperymentować ze sztuką.

• Podsumowanie XX edycji akcji „Góra Grosza”

• W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, nasz Ośrodek wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem tej akcji była zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W akcji uczestniczyły wszystkie dzieci naszego Ośrodka. Zebrane pieniądze zostały przeliczone i zapakowane. Była to żmudna praca ale sprawiła dzieciom satysfakcję. Ogółem podczas tegorocznej akcji zebraliśmy 337 zł, 31 groszy. Najwięcej pieniędzy zebrały przedszkolaki z grupy „Misie”, aż 181 zł, 21 groszy.

• Dzień herbaty

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień herbaty.

5 lutego był w naszej szkole dniem herbaty. Klasa 7a przybliżyła nam chińskalą legendę o powstaniu herbaty w formie krótkiego przedstawienia kukiełkowego. Poznaliśmy też różne rodzaje herbat oraz tradycję parzenia i picia herbaty w różnych zakątkach świata. Na zakończenie każdy uczeń mógł samodzielnie przygotować zimową herbatę z różnymi dodatkami.