• BĄDŹ BEZPIECZNY

• W ramach realizacji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa 18 maja 2022r. gościliśmy w naszej szkole panią podkomisarz Wiolettę Szubską oraz pana podkomisarza Mariusza Kurczyka z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Przeprowadzili oni pogadankę na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwalili z dziećmi znajomość podstawowych znaków drogowych.

Pan Mariusz Kurczyk przypomniał naszym podopiecznym o zasadach poruszania się rowerem po drodze, o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Pani Wioletta Szubska mówiła o bezpiecznej zabawie na placu zabaw i odpowiedniej reakcji, gdy zaczepia nas osoba obca. Uczniowie chętnie włączali się w rozmowę, odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. W związku ze zbliżającymi się wakacjami pani Wioletta poruszyła ważną sprawę, jaką jest bezpieczny wypoczynek nad wodą. Ostrzegała o konsekwencjach lekkomyślnego zachowywania się podczas przebywania w pobliżu zbiorników wodnych. Zwróciła uwagę na to, że zabawa nad wodą to nie tylko frajda. To odpowiedzialność za swoje zdrowie i życie. Dlatego tak ważne jest, aby małe dzieci były zawsze pod opieką dorosłych, a starsi uczniowie korzystali tylko z kąpielisk strzeżonych i stosowali się do uwag i zaleceń ratownika.

Na pamiątkę spotkania pan Mariusz i pani Wioletta przekazali naszym uczniom komiksy edukacyjne oraz policyjne maskotki - pancerniki.

Nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania policjantom za pouczającą i interesującą prezentację na temat bezpieczeństwa

• Turniej szachowy

• 19 maja 2022 r. troje uczniów naszej szkoły: Basia z klasy 3b, Kuba z klasy 3b i Seweryn z klasy 2b, wzięło udział w V Międzyszkolnym Turnieju Szachowym Szkół Specjalnych Województwa Mazowieckiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 111 przy ulicy Różanej w Warszawie. W turnieju uczestniczyło 31 uczniów szkół specjalnych z klas 1-8. Nasi zwodnicy byli jednymi z najmłodszych w turnieju. Rozegrali po 5 partii 30-minutowych.  Z dumą informujemy, że nasi młodzi szachiści zajęli w turnieju bardzo wysokie miejsca:

Seweryn - miejsce 3

Basia - miejsce 8

Kuba - miejsce 12

Serdecznie gratulujemy umiejętności, motywacji i wytrwałości w dążeniu do celu oraz życzymy dalszych szachowych sukcesów!